Розповідав, що "росіяни прийшли нас звільнити": у Чернігові судили чоловіка із приміського села

05 ЛИСТОПАДА 2022, 19:56

3132

В області винесли ще один вирок за новою статтею Кримінального кодексу України — «Колабораційна діяльність». Вона була введена в березні.

50-річного Валентина Ладонька з села Рудка Чернігівського району Деснянський районний суд Чернігова визнав винним у колабораціонізмі.

Судом встановлено, що Ладонько, усвідомлюючи, що на всій території України введено воєнний стан, 17 березня вранці біля магазину, у присутності односельців, заперечував збройну агресію проти України.

Та говорив: «…росіяни прийшли нас звільнити від нацистів, принесли нам мир та добробут», «…вбивають?... то так треба, щоб було добре жити далі» і тому подібну маячню.

Справу розглянули у спрощеному порядку. Без учасників провадження, оскільки обвинувачений у присутності захисника підписав заяву, де беззаперечно визнав винуватість.

Враховуючи визнання вини, суд призначив покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи з надання публічних послуг строком на 10 років. Саме така санкція частини першої статті 111-1. Не ув’язнення і не обмеження волі. Так що за свій язик відбувся мужик переляком і судимістю. А право займати посади йому не треба. Він і раніше їх не займав. Щоб заробити, ходить по односельцях: кому сіно допоможе скласти, кому дрова порубати чи худобу відпасти.

Живе з матір’ю і братом-інвалідом. Якби частіше бував тверезим, то такого б привселюдно не нагородив.

«Час Чернігівський» писав про колаборанта з Ріпкинщини: Житель села на Чернігівщині збирав розвіддані і передавав ворогу

Схожі новини

Прикордонням Чернігівщини пронісся буревій. Багато вулиць залишилося без світла

16 ЛИПНЯ 2024, 15:05

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

ТОП-переглядів