Розповідав, що "росіяни прийшли нас звільнити": у Чернігові судили чоловіка із приміського села

Лис 05, 19:56

2731

В області винесли ще один вирок за новою статтею Кримінального кодексу України — «Колабораційна діяльність». Вона була введена в березні.

50-річного Валентина Ладонька з села Рудка Чернігівського району Деснянський районний суд Чернігова визнав винним у колабораціонізмі.

Судом встановлено, що Ладонько, усвідомлюючи, що на всій території України введено воєнний стан, 17 березня вранці біля магазину, у присутності односельців, заперечував збройну агресію проти України.

Та говорив: «…росіяни прийшли нас звільнити від нацистів, принесли нам мир та добробут», «…вбивають?... то так треба, щоб було добре жити далі» і тому подібну маячню.

Справу розглянули у спрощеному порядку. Без учасників провадження, оскільки обвинувачений у присутності захисника підписав заяву, де беззаперечно визнав винуватість.

Враховуючи визнання вини, суд призначив покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи з надання публічних послуг строком на 10 років. Саме така санкція частини першої статті 111-1. Не ув’язнення і не обмеження волі. Так що за свій язик відбувся мужик переляком і судимістю. А право займати посади йому не треба. Він і раніше їх не займав. Щоб заробити, ходить по односельцях: кому сіно допоможе скласти, кому дрова порубати чи худобу відпасти.

Живе з матір’ю і братом-інвалідом. Якби частіше бував тверезим, то такого б привселюдно не нагородив.

«Час Чернігівський» писав про колаборанта з Ріпкинщини: Житель села на Чернігівщині збирав розвіддані і передавав ворогу

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів