Приклад людини, яка життя поклала за Україну: побратими створили петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) Станіславу Прощенку

18 ТРАВНЯ 2024, 18:29

2383

Ніжинець Станіслав Прощенко загинув 1 березня 2022 року під час бою на Чернігівщині

Ніжинець Станіслав Прощенко загинув 1 березня 2022 року під час бою на Чернігівщині. Після довгих роздумів побратими нещодавно  вирішили створити петицію, аби присвоїти мужньому і хороброму воїну звання Героя України (посмертно).

Ініціатори петиції кажуть, що Станіслав – приклад людини, яка здійснила не тільки героїчний вчинок в березні 22 року. Він пішов боронити Україну ще у 2014 році. Боровся за українську церкву, за справедливість, допомагав побратимам, родинам загиблих воїнів, був лідером, не займаючи жодної посади.

Побратими називають Станіслава прикладом людини, яка поклала життя за те, щоб Україна відбулася. Саме тому просять підтримати петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно).    

"Слава загинув 1 березня 2022 року в бою під Ніжином. А сьогодні 2024 рік - і з’явилася петиція. Були роздуми і великі причини для того. Це не тільки моя ініціатива, це ініціатива його друзів, які воювали у 2014 і у 2022. Слава – це приклад людини, яка не просто здійснила героїчний вчинок. Це приклад людини, яка життя поклала, щоб країна відбулася, краще підготувалася до навали східної. Слава - це той приклад людини, яка не прагнула бути лідером, але була ним.

Чого вартує його боротьба за українську церкву. Слава був по спражньому віруючим, толерантним. 

Він допомагав сім’ям загиблих хлопців, ветеранам, тихо все робилося. Про це знає лише він і той, кому допомагав. 

25 тисяч голосів петиція. Ми розуміємо, що це ще не присвоєння звання. Хочу достукатися до людей. Чому звання Героя таким людям, як Слава Прощенко? Кожна держава виховує своїх людей, особливо молодь, так, якщо будуть проблеми, щоб люди розуміли, за що треба встать. Іншого способу показати на прикладах людей нема. А життя Станіслава - приклад того, що життя покладено за Україну", - розповів Анатолій Сліпак, побратим Станіслава Прощенка.

Анатолій Сліпак, побратим Станіслава Прощенка

Анатолій Сліпак

"З перших днів пішов де реальні бойові дії. Випадки були: завдяки йому в їх один танчик анульований. Кожен день розвідгрупа виходила і гатили по колонам. Був травмований. Плече опечене. Нікому не казав і йшов бити скотину. Ні дня не сидів. Останній день, була інфорамація, що в Дорогинці бензовози. Чуть не рівний бій тоді був. Загинув так: три росіянина грабували магазин, почали тікати, кількох росіян задвухсотили, а коли Слава побіг доганяти, то хтось скосив Славу. Останнє, що було, при свідомості в кущах лежав, коли знайшли, він тримав гранату без чеки. Отакий він був", - розповів Ігор Дягель, побратим Станіслава Прощенка.

Ігор Дягель, побратим Станіслава Прощенка

Ігор Дягель

Автори: журналіст Юрій Михуля, камера Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Після бою вважали безвісти зниклим: рідні просять підтримати петицію щодо звання Героя

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів