Прихистили переселенців, виділяють гроші на безпеку та відбудову: як громадам Чернігівщини допомагають партнери

17 КВІТНЯ 2026, 18:44

305

Михуля Юрій

У Березнянській громаді партнери допомогли облаштувати ЦНАП

Частина жителів Березнянської громади з села Локнисте залишилася без централізованого водопостачання. Вийшла з ладу свердловина. Воду збираються підвозити.

Володимир Павленко

Володимир Павленко, голова Березнянської громади: 

З місцевого бюджету виділили 84 тисячі на заключення договору на проведення діагностики. Кошти в п’ятницю поступили. Вийшла з ладу чи може бути реконструкція чи капремонт - висновки після діагностики.

Але є й добрі новини. За фінансової допомоги громади-партнера з Рівненщини вдалося привести до ладу місцевий ЦНАП, який надає більше сотні послуг.  

Юрій Кузнюк

Юрій Кузнюк, заступник голови Костопільської громади (Рівненщина): 

Було прийнято рішення про виділення субвенції 500 тисяч Березнянській громаді для облаштування ЦНАПУ. Громада зробила ремонт, а за наші кошти купили обладнання та меблі.

Ігор Маслюк

Ігор Маслюк, керівник ЦНАПу: 

Набагато просторіше стало, зона очікування, зона обслуговування краще. Нагорі цього не було. Доступність і вимоги Мінцифри - ЦНАП має бути на 1 поверху і з радістю переїхали.

Проект «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» на Чернігівщині вже має результати підписаних свого часу меморандумів. Так, Семенівській громаді партнери допомогли з мобільними укриттями. 

Сергій Деденко

Сергій Деденко, голова Семенівської громади:

У нас була велика проблема в минулому році, яку вирішили і за підтримки ОВА, створили мережу мобільних укриттів і за фінансової підтримки громад партнерів. Їм за це спасибі.

Найбільше угод про співпрацю підписано з громадами Рівненщини, які вже показали себе надійними друзями ще з 22 року. Тоді було передано жителям Чернігівщини тисячі продуктових наборів. Нові меморандуми з рівненськими партнерами підписали Добрянська та Макіївська громади Чернігівщини.

Світлана Бицько

Світлана Бицько,  голова Добрянської громади:

Ми хочемо забезпечити енергоефективні рішення і придбати накопичувачі, щоб більш вільно почуватися під час блекаутів. Працюємо, щоб ці партнерства були не тільки на папері, а мали реальний інструмент допомоги.

Богдан Квачук

Богдан Квачук, голова Зарічненської громади (Рівненщина): 

Я особисто був вперше на Чернігівщині у 22 році, коли саме відбувалися страшні бої, не було програми пліч-о-пліч, а ми вже були пліч-о-пліч. Привезли продуктові пакети для людей, які залишилися без житла і куска хліба, не було куди йти... Маємо переселенців з Чернігівщиниі та інших областей. Спочатку не розумів: ми теж прикордонна громада, кордон 90 км з Білорусією. Але люди їдуть, бо їх привітно зустрічають.

В'ячеслав Чаус

В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОВА: 

74 партнерські угоди, 47 громад з 57 в проекті. Я радий, що проект рухається. Дай боже миру і перемоги.

Олексій Рябикін

Олексій Рябикін , заступник міністра розвитку громад та територій України: 

Це, мабуть, в нашій крові один одному допомагати, особливо в таких непростих обставинах, в яких опинилася Чернігівщина та інші прифронтові території.

Громади Чернігівщини отримали від партнерів близько 9 мільйонів гривень допомоги на безпеку, будматеріали для відбудови після ворожих ударів, облаштування житла для переселенців, обладнання і техніку. 

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Петро Ярмоленко

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Вiдео

Прихистили переселенців, виділяють гроші на безпеку та відбудову: як громадам Чернігівщини допомагають партнери

17 КВІТНЯ 2026, 18:44

На Сумщині відкрили памʼятну дошку чернігівцю, який не повернувся з евакуації побратима

17 КВІТНЯ 2026, 17:19

Після зими дороги в ямах: у громаді взялися за ремонт

17 КВІТНЯ 2026, 16:12

У великих мікрорайонах Чернігова воду подаватимуть погодинно: чому

17 КВІТНЯ 2026, 15:08

У Чернігові відкриється ресторан всесвітньо відомої мережі фастфуду

17 КВІТНЯ 2026, 14:14

Виховувала бабуся - загинув під Кліщіївкою: громада втратила молодого захисника

17 КВІТНЯ 2026, 12:58

Вибухи і дим у Чернігові: в ОВА розповіли про наслідки обстрілів і роботу ППО

17 КВІТНЯ 2026, 11:36

ТОП-переглядів