Повернення полонених, заборона московської церкви та відмова надати на 49 років мисливські угіддя: підсумки сесії облради

08 ЧЕРВНЯ 2023, 09:28

1270

Після тривалої паузи депутати чернігівської облради знову зібралися у сесійній залі. Щоправда, не обійшлося без «сюрпризів», не працювала електронна система голосування, тому довелося працювати по-старому - рахувати кожен голос у залі.

І засідання через це затягнулося. Наприкінці, вже ледь вистачило обранців зібрати кворум.  Більшість питань сесії були технічними, однак деякі таки викликали серйозні дискусії. Як от щодо діяльності комунального підприємства «Чернігівоблагролісгосп». Депутати кажуть, що ліс пиляють і продають, а прибутки підприємство показує мізерні. Та ще керівник багто разів не з’являється на очі депутатам.  

"За підсумками минулих років прибуток цьго підприємства складає копійки але виборці бачать ліс везуть, реалізація є, чому не отримують прибуток питання не перший раз виносимо питання, щоб облагроліс реалізуовувв продукцію не таємно, а через аукціон і товарні ринки", - каже Юрій Музика, депутат чернігівської облради.

Не знайшли порозуміння у сесійній залі і щодо надання у користування мисливських угідь з резервного лісового фонду товариству «Єгер». Винесення цього питання напередодні розкритикували користувачі у соцмережах. Мовляв, надавати мисливські угіддя під час військового часу, коли полювання заборонено, неприйнятне рішення. Та й доступ людей в ліс під питанням.

"Війна закінчиться, дякуючи нашим ЗСУ, і люди мають мати вільний доступ до лісів, коли там будуть мисливські угіддя це небезпечно. Можуть мати. А як ви вестиме господарську мисливські угіддя? Через 2,5 роки наша каденція закінчиться і може облради не буде. Давайте на 2,5 роки а не на 49 років", - каже Дмитро Блауш, заступник голови Чернігівської облради.

Втім, про заборону відвідування лісів не йдеться. А товариство "Єгер" дійсно займається, окрім іншого, питаннями збереження популяцій тварин.

Читати про це тут: Засновник МРП «Єгер» Михайло Рева: "Утримання приватного мисливського господарства – це не розвага, а велика робота заради збереження та відтворення диких тварин"

Прийняли на сесії і кілька звернень до керівництва держави. Зокрема, щодо першочергового повернення полонених на Чорнобильській АЕС нацгвардійців, а також заборони московської церкви і її залежних від неї організацій.

"Це не порушення прав і свобод - це питання безпеки України, це поширення маніпуляції путінського режиму, це колобарація. Ми можемо бачити, як на окупованих територіях церкви московського патріархату - всі священнники колаборанти", - заявила Юлія Заїка, депутатка Чернігівської облради.

Крім того керівники області та голови фракцій облради виконали психологічно важку важку, але в той же час важливу місію - вручили нагороди родинам загиблих наших захисників.

Указами Президента України за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі посмертно нагороджено:

орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня - ДЕГТЯРЬОВА Олега Валерійовича – полковника;

орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня - ЦЕЛУЙКА Нікіту Сергійовича – старшого лейтенанта;

орденом «За мужність» ІІІ ступеня - 

  • КЛАНОВЦЯ Анатолія Михайловича – старшого солдата;
  • КРАСЕВИЧА Антона Павловича – старшого солдата;
  • ЛАВРІНЦЯ Юрія Івановича – старшого солдата;
  • ЛЕВЧЕНКА Валентина Віталійовича – солдата;
  • ЛИЗОГУБА Тараса Олександровича – солдата;
  • ЛЯХА Олександра Васильовича – старшого солдата;
  • РОСОВСЬКОГО Олександра Миколайовича – старшого солдата;
  • СІРИКА Юрія Петровича – старшого солдата.

"Час Чернігівський" писав про політику:

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:42

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів