Попереду посушливе літо: чернігівські лісівники готуються боротися з лісовими пожежами

30 ТРАВНЯ 2023, 16:22

971

Лісівники Чернігівщини готуються до спекотного літа, навчаються і вдосконалюють свої навички з гасіння лісових пожеж. Зараз це дуже актуально, адже нині в області в лісах через суху погоду фіксують 5й найвищий клас пожежної небезпеки. Вже сталося 13 загорань на площі 28 га, в тому числі через ворожі обстріли.   

"Виникло три лісові пожежі по Городні, одна велика на території Корюківської філії - 9 га, біля ЄлІно. В Чернігівській філії виникло 6 лісових пожеж, велика - через збиття безпілотника. Чернігівська філія вразлива, тому проводимо навчання на її території", - пояснює Вадим Фесюн, перший заступник начальника північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.

На дводенні навчання зібралися практично усі команди лісової пожежної охорони разом з наявним у них спецтранспортом. Перший день  - теорія, другий – виснажливі практичні заняття. Зокрема переїзд на місце умовної пожежі, розгортання пожежних рукавів, гасіння вогню.

"Першими на лісові пожежі завжди приїздить лісова пожежна охорона, якщо потрібні додаткові сили співпрацюємо і залучаємо ДСНС для ліквідації пожеж", - каже Денис Землянко, головний лісничий Філії «Чернігівське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Крім інструкторів філії Чернігівського лісове господарства, лісівників навчали співробітники державної служби з питань надзвичайних ситуацій. Вони спільно працюють над гасінням вогню у разі масштабних лісових пожеж. Рятувальники передавали свій досвід та знайомили з сучасними технічними засобами.  

"Ми проводимо спільно з лісівниками навчання по гасінню пожеж. На даний момент відпрацьовуємо вправи роботи лісових пожежників з обладнанням, яке необхідне для гасіння пожеж, ми тут як інструктори", - каже Олексій Чалишев, заступник начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС в Чернігівській області.

Саме практична частина – є найважливішою, кажуть організатори. Адже набутий досвід дозволить оперативно, а головне результативно ліквідовувати лісові пожежі.     

"Хтось краще себе показав, хтось гірше. Нічого допрацюємо. Цей пожежонебезпечний період пройдемо достойно", - прокоментував Володимир Брайко, начальник відділу охорони захисту лісу філії «Чернігівське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Учасники кажуть, що якби складно не було під час навчань, треба бути готовими до будь-який ситуацій. Особливо під час війни. Досвідчені лісівники добре це розуміють. Адже від злагоджених дій лісової пожежної охорони, яка першою приходить на ліквідацію загорання, багато чого залежить.  

"У нас на рік буває по до 40 виїздів. В цьому році 3-4 пожежі. В бойовій готовності. Саме головне - безпека людей, потім техніки і третє - це ліквідація пожежі. Коли, прибуваючи на пожежу, треба вирахувати її об’єм, прийняти міри, щоб швидко її ліквідувати, пожежа - це велике стихійне лихо", - каже Роман Карамеля, майстер лісу Карпилівського лісництва.

Літо за прогнозами на Чернігівщині може бути спеконтим і посушливим. А тому ці навчання дали можливість лісівникам ретельніше підготуватися до можливих надзвичайних ситуацій.

"Час Чернігівський" писав про те, чому Весна і літо – найкращий час купувати дрова: як у філії «Чернігівське лісове господарство» триває процес заготівлі деревини.

Схожі новини

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

У Чернігівській ОВА уточнили, коли виготовлено російську ракету, що ударила по Чернігову

18 КВІТНЯ 2024, 12:47

ТОП-переглядів