Поблизу Чернігова постраждалі люди заселяються у два модульні містечка

Січ 18, 22:12

1025

Жителька модульного містечка

У Старому Білоусі нині нема чверті жителів. Багато людей виїхало, рятуючись від війни. Тим, хто втратив житло і залишився, за допопогою польських друзів звели модульне містечко. Перші родини вже заселилися.  

"Повністю зруйновано 27. Пошкоджено більше 100 будинків. На сьогодні зарєєструвало 14 сімей, 12 отримали ключі, 3 живуть. Інші обладнують місце проживання", - розповідає Миколай Нехай, староста Старого Білоусу.

В містечко підведено всі комунікації, але у людей є ще побутові потреби, які потрбіно задовольнити. Та головне бажання погорільців – якнайшвидше відновити свої  будинки і повернутися додому.    

"Це саме головне побажання таких як ми. Відновимо все. Треба час", - каже один із місцевих жителів.

Очільник області В'ячеслав Чаус відвідав два модульні містечка у Старому Білоусі та Рівнопіллі. Обидва розташовані у Новобілоуській громаді і нещодавно введені в експлуатацію. Обидва мають спільну потребу у потужніших генераторах, бо під час планових вимкнень світла наявні можуть забезпечити електроенергією лише половину потужностей.   

"Починаємо приводити до ладу, другий день наводимо порядки. Заселилися, але нема тепла. Маємо генератор, але він не тягне всю систему, щоб всі кімнати опалювати", - розповіла Раїса Михайлівна, мешканка модульного містечка.

Головний пріоритет на нинішній рік – саме відновлення зруйнованих осель людей, каже начальник обласної адміністрації. Модульні містечка – тимчасове житло.

"Важливо, щоб всі ці модульні містечка - щоб це було тимчасовим явищем. Коли встановлювали перший, то казали – його служба 1 рік . За цей рік, щоб житло відновити або окремі будиночки кожен на свою ділянку по будинкам, які зруйновані", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

Наразі у Старому Білоусі активно ремонтують пошкоджену школу. А вже скоро почнуть відновлювати міст. Конструкція вже прибула з Франції.

"Час Чернігівський" знімав відео про модульні містечка в регіоні:

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів