Поблизу білоруського кордону відновили навчання у школах: в якому стані там укриття

11 СІЧНЯ 2024, 18:44

1123

Укриття в ліцеї селища Ріпки

Наразі навчальні заклади Чернігівщини поблизу білоруського кордону можуть проводити повноцінне  навчання за умови наявності укриттів. У ріпкинському ліцеї –одне з найбільших укриттів в усій області. Воно вражає масштабами – майже 3 тисячі квадратних метрів.

Громада, держава та меценати подбали про капітальний ремонт. Тому тут можуть не просто сховатися під час повітряної тривоги, а й повноцінно вчитися.

Укриття в гімназії у Ріпках

"В одній частині діти займалися, іншу ремонтували. Знаходили всі порозуміння. Ми будемо повноцінно відновлювати навчання навіть при тривозі. Поділено по класах. Є клас інформатики, спортзал, буде повноцінне навчання. Там є окремі приміщення, які повністю забезпечені, кращі ніж класи. Приходять під час канікул і проводять гуртки заняття", - каже Сергій Лебедко, директор ліцею.

Сергій Лебедко, директор ліцею у Ріпках

Сергій Лебедко

Зробили сучасне укриття з вентиляцією і у школі мистецтв, яка користується поплярністю у місцевих школярів. Є лише потреба у меблях.   

"Укриття зробили, як раз на початок навчального року, було багато роботи, але справилися, відкрили і були готові. Трохи меблів недостатньо. У наших умовах специфіка роботи - у нас заняття індивідуальні. Нема напливів відразу 169 учнів у школі. 45 хвилин відучилася, пішла і прийшла наступна", - пояснює Михайло Сусло, директор школи мистецтв.

Михайло Сусло, директор школи мистецтв у Ріпках

Перевірили безпеку навчальних закладів Ріпкинської громади керівники Чернігівщини. Вони також взяли участь у відкритті змагань президентського проекту  «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ігри», які проводили в нещодавно відремонтованих спортивних залах місцевого ліцею. Діти вже скучили за подібними змаганнями.  

На відкритті змагань президентського проекту  «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ігри»

"Тільки здорова і освічена нація може бути успішною. Я впевнений, що з новим поколінням в такий важкий час наша нація точно буде успішною. Вона вже успішна", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

На відкритті змагань президентського проекту  «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ігри»

"Нам всім бажаю перемоги, щоб ви могли спокійно займатися спортом, досягати результатів, рухатися вперед.  Вам перемоги в усьому", - сказала Олена Дмитренко, голова чернігівської облради.

Однак є і проблеми у Ріпкинській громаді. Їх озвучили під час зустрічі з активом. Так, у Замглаї через високий рівень грунтових вод досі немає жодного укриття. над вирішенням проблеми наразі активно працюють.

Там єдине місце побудови бомбосховища - стара майстерня, щоб там збудувати бомбосховище.

Геодезію робили?

Вони дали єдиний варіант.

Зустріч з активом у Ріпках

Також серед проблем – загроза закриття ріпкинського хлібзаводу. Він не витримує конкуренції з потужними комбінатами з Чернігова та Києва. Але у громаді хочуть зберегти пекарню і майже 20 робочих місць.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

23 ЛЮТОГО 2024, 10:45

«Північний шлях» буде перевозити людей, розгрібати завали, з «плювачки» латати дороги. Або ні

23 ЛЮТОГО 2024, 10:27

ТОП-переглядів