Наразі навчальні заклади Чернігівщини поблизу білоруського кордону можуть проводити повноцінне навчання за умови наявності укриттів. У ріпкинському ліцеї –одне з найбільших укриттів в усій області. Воно вражає масштабами – майже 3 тисячі квадратних метрів.
Громада, держава та меценати подбали про капітальний ремонт. Тому тут можуть не просто сховатися під час повітряної тривоги, а й повноцінно вчитися.
"В одній частині діти займалися, іншу ремонтували. Знаходили всі порозуміння. Ми будемо повноцінно відновлювати навчання навіть при тривозі. Поділено по класах. Є клас інформатики, спортзал, буде повноцінне навчання. Там є окремі приміщення, які повністю забезпечені, кращі ніж класи. Приходять під час канікул і проводять гуртки заняття", - каже Сергій Лебедко, директор ліцею.
Сергій Лебедко
Зробили сучасне укриття з вентиляцією і у школі мистецтв, яка користується поплярністю у місцевих школярів. Є лише потреба у меблях.
"Укриття зробили, як раз на початок навчального року, було багато роботи, але справилися, відкрили і були готові. Трохи меблів недостатньо. У наших умовах специфіка роботи - у нас заняття індивідуальні. Нема напливів відразу 169 учнів у школі. 45 хвилин відучилася, пішла і прийшла наступна", - пояснює Михайло Сусло, директор школи мистецтв.
Перевірили безпеку навчальних закладів Ріпкинської громади керівники Чернігівщини. Вони також взяли участь у відкритті змагань президентського проекту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ігри», які проводили в нещодавно відремонтованих спортивних залах місцевого ліцею. Діти вже скучили за подібними змаганнями.
"Тільки здорова і освічена нація може бути успішною. Я впевнений, що з новим поколінням в такий важкий час наша нація точно буде успішною. Вона вже успішна", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
"Нам всім бажаю перемоги, щоб ви могли спокійно займатися спортом, досягати результатів, рухатися вперед. Вам перемоги в усьому", - сказала Олена Дмитренко, голова чернігівської облради.
Однак є і проблеми у Ріпкинській громаді. Їх озвучили під час зустрічі з активом. Так, у Замглаї через високий рівень грунтових вод досі немає жодного укриття. над вирішенням проблеми наразі активно працюють.
Там єдине місце побудови бомбосховища - стара майстерня, щоб там збудувати бомбосховище.
Геодезію робили?
Вони дали єдиний варіант.
Також серед проблем – загроза закриття ріпкинського хлібзаводу. Він не витримує конкуренції з потужними комбінатами з Чернігова та Києва. Але у громаді хочуть зберегти пекарню і майже 20 робочих місць.
"Час Чернігівський" писав про таке: