Планували на одне авто, а зібрали на два: як на благодійному ярмарку в Німеччині бахмацькі волонтери торгували

25 ЛИПНЯ 2022, 14:42

2482

Планували на одне авто, а зібрали на два: як на благодійному ярмарку в Німеччині бахмацькі волонтери торгували

Бахмацькі волонтери у Німеччині

У німецькому місті Фрайунг (Баварія) 3 липня відбувся благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Організовуючи його, бахмацькі волонтери з молодіжної громадської організації «MetaМорфози» хотіли зібрати кошти на автомобіль для наших захисників. Утім, результати перевищили очікувані сподівання – на ярмарку вторгували майже 5,5 тисячі євро. Це дозволило замовити не одну автівку, як планувалося, а дві: на передову для воїнів і госпітальєрів. Як усе було – активісти поділилися з «Часом Чернігівським».

Отже, все по черзі. Цілий червень у Бахмачі кипіла робота – тут виготовляли сувенірну продукцію.

«Працювали з дев’ятої ранку до пів на дев’яту вечора шість днів на тиждень. Ми планували виготовити три сотні шоперів. Натомість вийшло майже 400, – розповідає волонтерка Ольга Семенчук. – Загалом трудилося до пів сотні людей. Допомагали і школярі. Приміром, четверо дівчат вишивали заготовки для екосумок (свій власний стиль ми винайшли безпосередньо під час роботи), четверо – малювали. Дівчатка в основному старші. Менші були напохваті. А ще робили обереги, браслети, ляльки-мотанки, фоторамки. Були картини, писані маслом та вишиті, іграшки. Шили прапори, які до речі, розійшлися «на ура». Брали з собою й наші відомі марки».

Активну участь у підготовці взяла громада села Халимонове. Працювали на місці, використовуючи кожну вільну годину від роботи і домашніх справ. Не залишилися байдужими навіть діти: разом з дорослими займалися корисним хенд-мейдом.

«Кожен з нас – волонтер, в тому числі й діти. Для них це ще можливість зайняти своє дозвілля: виготовлення оберегів для наших воїнів, тренінги з тактичної домедичної допомоги, плетіння маскувальних сіток і багато іншого. Ми дійсно намагаємося бути корисними», - ділиться активістка Ірина Халимон, яка була поміж тих, хто їздив до Німеччини.

Загалом же в Баварію їздили 14 волонтерів. Ще частина бахмацьких активісток чекала команду у самому Фрайунзі, займаючись організацією заходу. Вже всі разом кілька днів готувалися до ярмарку, адже німців хотіли вразити не тільки сувенірами, патріотичними прикрасами, елементами декору для дому (усе – ручної роботи!), а й українськими національними стравами. Їх готували на справжній професійній кухні, якою дозволив скористатися один з найвідоміших місцевих рестораторів.

«Трудилися до третьої ночі. Почували себе, як на зйомках якогось серіалу, адже в таких умовах готувати ще не доводилося, – згадує Ольга Семенчук. – Коли вранці прийшов власник, він неприховано здивувався чистій кухні: після себе ми все гарненько прибрали».

«Особисто я продавала випічку. Один пиріжок – один євро, – усміхається, згадуючи, Ірина Халимон. – Були ще борщ, вареники з картоплею, завиванці, узвар. Ну і обов’язково бутерброди з салом, яке, до речі, разом з борщовою заправкою привезли з України. Інші продукти довелося купувати на місці. Нам дуже допомогли і місцеві активісти, і влада міста. Взагалі там настільки дружня до України атмосфера, що ми навіть уявити цього не могли. Одне, коли ти чуєш про підтримку українців, інше – безпосередньо у цьому переконуєшся».

Продати привезене з дому за декілька годин ярмарку не вдалося. Але нереалізованою продукція не залишилася – волонтерська спільнота у Фрайунзі далі займається продажем українських виробів. За словами бахмацьких активісток, особливою популярністю серед місцевих користувалися обереги та браслети, які «розлетілися» ще під час ярмарку. Коштували вони від двох євро. Загалом вартість виробу залежала від складності роботи. Серед найдорожчих – лялька вартістю 40 євро. До речі, німецькі покупці могли не тільки придбати готовий шопер, а й розмалювати його самостійно, обравши бажану картинку.

Верталися додому волонтери у піднесеному настрої, бо змогли зібрати коштів у рази більше, ніж планували. Всі одностайні у думці: соромно точно не буде перед нашими захисниками. Втім, справа не тільки в коштах: у Німеччині відчули підтримку і небайдужість до подій в Україні. Зокрема, з особливим теплом згадують екскурсію у школу в Фрайунзі, де будуть навчатися українські діти – вимушені переселенці. Під час зустрічі німецькі школярі мали змогу більше дізнатися про Україну, взяти участь у цікавих майстер-класах. На згадку ж про себе місцеві вчителі зібрали значну суму на підтримку українських військових.

Маленькими кроками до великої і такої очікуваної ПЕРЕМОГИ!

P.S. Уже 4 липня про бахмацьких волонтерів дізнався весь Фрайунг – про наших майстринь-господинь написала місцева газета. А 27 липня про них ще дізнаються і в німецькому місті Карлсруе, де відбудеться благодійний концерт класичної музики. Бахмацькі активістки знову представлятимуть широкому загалу свою унікальну продукцію.

Читати також: Смаколики для захисників печуть у селі на Бахмаччині

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів