«Писок у крові, облізла, на мене прямо перла»: на Чернігівщині застрелили лисицю

30 БЕРЕЗНЯ 2024, 14:57

745

Юрій Лисенко 18 березня застрелив з мисливської рушниці скажену лисицю

Юрій Лисенко 18 березня застрелив з мисливської рушниці скажену лисицю

Юрій Лисенко, староста села Скрипчин на Козелеччині, 18 березня застрелив з мисливської рушниці скажену лисицю яка заскочила у двір до курей Віри Дзюби.

— Лисиця побувала у двох дворах, забігла у третій, — розповідає Юрій Григорович. — Мені передзвонили, я додому — схопив ружжо (мисливець). У лисиці писок у крові, облізла, на мене прямо перла, нічого не бачачи, і я її застрелив. Виходу іншого не було. Не дай бог би кого покусала.

Юрій Лисенко розказує, що в селі та навколо є де розводитися лисам:

— Закинуті хати, хліви. Вона десь і жила в пустому обійсті. Чи в кущах навколо. Три дні у нас в селі був переполох. Попробуй її найти. А вона сама вийшла.

Контакту лисиці з людьми не було. Міг бути з котами. У одного господаря, у Петра Петренка, кіт почав пускати піну, — а це симптоми сказу, — він його убив заступом. Приїхала служба, забрала й відвезла в Чернігів. Зробили аналіз — сказ у кота підтвердився.

— Я викликав ветеринарну службу, псам зробили щеплення, — розказує староста. — І 60 днів за ними будуть спостерігати. А котам не робили, бо спробуй їх ізолювати.

Собаку на прив’язь. А кота як? Господарі дали розписку, що дають добро умертвити. Уколами. Дорожче людське життя.

Вона ж могла полями куди хоч прибігти, а дітки в школі на перерві. Або  з садочка вийшли гуляти. Знаєте, якого могла лиха накоїть? Сказ — це страшна хвороба. Смертельна. Уражає мозок, нервову систему.

Добре, що ми так швидко питання обезточили. Ветеринарна служба приїхала, зробила дезінфекцію, лисицю спалили за селом. Викопується яма. Кладеться гума з автомобіля. Запалюється. Обробляється дезрозчином. Закопали на метрову глибину, щоб плугами не зачепив ніхто.

Я місцевий  і не пам’ятаю, щоб лисиця скажена в село забігла, — говорить Юрій Лисенко. — Полювання було дозволене,  це раз. А по-друге, була мода на шапки, коміри. Мода на лисяче хутро минула. Перестали стрілять їх. Бо ні м’ясо,  ні шкура нікому не треба.

***

За повідомленням Чернігівської районної військової адміністрації, протиепізоотична комісія ввела карантинні обмеження та визначила загрозливу зону в радіусі чотирьох кілометрів  з селами Бобруйки, Пушкарі, Кривецьке Козелецької селищної територіальної громади, селами Бабарики, Одинці, Волевачі Остерської міської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області та угіддями мисливських господарств ТОВ «Любеч» та Козелецького відділення мисливсько-рибальського підприємства Чернігівської обласної організації товариства мисливців та рибалок.

 Комісія затвердила план заходів з ліквідації та профілактики сказу в селі Скрипчин та на загрозливих зонах.

А саме, дали добро на відстріл лисиць.

Дозволи відстрілювати лисиць і на Менщині. Таке рішення протиепізоотичної комісії при Корюківській районній державній адміністрації.

Заборона на відстріл хижаків в громадах Чернігівщини діяла з літа 2022 року.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: «Щоб вакцинувати від сказу кота чи пса, приходимо додому»

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів