Письменниця та співачка Ірена Карпа про Чернігів: «Місто-дзен»

08 ЛИПНЯ 2023, 10:34

2114

Крупʼє, який відновив дім бабусі, чернігівські грифони, старовинні храми і «ср@ний пушкін» (орфографія і стиль автора збережені) - що побачила і де побувала відома письменниця у Чернігові. Місто над Десною вразило її настільки, що селебріті не стримувала ані мови, ані емоцій.

Ірена Карпа приїздила сюди наприкінці червня в рамках благодійного туру - читати твори, говорити з людьми і збирати донати на допомогу чернігівським прикордонникам, на ці гроші планують купити прилади нічного бачення.

Місцева публіка, та й саме місто - лишили особливий слід у душі письменниці, зізнається вона у сторіс на власній сторінці в соцмережах.

Разом з хлопцями-волонтерами з «Іскра добра» артистка поїздила по Чернігову, його околицях і побачила, які рани лишили росіяни на тілі стародавнього міста. Усі враження Ірена Карпа виклала у сторіс.

На Валу (Дитинці) її здивували симаргли на капітелі Борисоглібського собору.

«Чернігівські грифони. ХІІ століття. Характерна архітектура, яка куrвить московський патріархат. Не дали у свій час їм памʼятник поставити», - пише Карпа, вочевидь маючи на увазі історію кількарічної давнини про спробу встановити на вʼїзді в місто бронзового симаргла. Дійсно, тоді чималий спротив чинили очільники місцевої єпархії УПЦ МП.

«Але їхній контракт скінчився. Як і час. Уйоbен ще бітте з нашої спадщини, м@цковский патріарх», - категорично відписала Карпа до світлини собору.

Також співачку та літераторку вразив незвичайний спокій та умиротворення на Валу. За це вона охрестила Чернігів містом дзен.

«Це місто-дзен. Інтелігентний подих. Спокій якоюсь дивовижною силою витриманий всього за кількадесят км від російського кордону».

І тут же, біля тисячолітніх церков, вирва від касетного снаряду орків, пише Карпа, маючи на увазі вибоїну на Валу у асфальті від снаряду.

Побувала вона і біля постаменту, де ще нещодавно стояло бронзове погруддя Пушкіна. Скульптуру демонтували. Карпа висловилася у своєму стилі:

«Тут більше ніколи не буде ср@ного пушкіна».

Письменниця, яка заміжня за французом і давно живе у французькій столиці, описала французькою руїни житлових будинків, які залишили по собі росіяни у передмісті Чернігова.

«Це і є сліди великої культури», - коментує вона.

Проїхалася знаменитість повз цвинтар Яцево, де нині відновлюють розбиту каплицю.

Волонтери з «Іскри Добра» вже понад рік допомагають відновлювати зруйнований під час російських обстрілів приватний сектор Чернігова. Але спочатку потрібно демонтувати залишки старого житла для тих людей, які б самі не впоралися з так роботою. З чим доводиться працювати - показала у сторіс і Ірена Карпа.

"А ще у передмісті Чернігова «бригада «Бойові гуси» вкупі з одним крупʼє з Києва відбудували дім однієї літньої жінки», - повідомила письменниця.

Сам будинок з білої силікатної цегли та яскравим і різнокольоровим парканом.

"Час Чернігівський" писав як уродженка Чернігова, відома акторка та голос Мавки Наталка Денисенко навідалася у рідне місто і зізналася йому у коханні.

Схожі новини

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

Почім свіжі овочі і крафтові сири на базарі Чернігівщини

24 ЧЕРВНЯ 2024, 10:23

ТОП-переглядів