Після націоналізації "Сенс Банку" бюджет України може недоотримати від грального сектора до 5 млрд

27 ГРУДНЯ 2023, 12:15

557

Реклама У середині літа влада України ввела тимчасову адміністрацію в "Сенс Банк", запустивши процес його націоналізації. Банк другого рівня, який став державним, як вважають експерти, може втратити свою привабливість для віртуальних гральних закладів. А це зі свого боку загрожує багатомільярдними втратами для українського бюджету.

Як зазначило видання "Інформатор" із посиланням на джерело у фінансових колах, гральний бізнес, який сьогодні в основі своїй працює на просторах інтернету, життєво залежить від можливості проводити зручні транзакції.

Причому платежі ці є високоризиковими і в класифікації МСС мають код 7995. Подібний процесинг дозволено лише кільком фінансовим установам, оскільки отримати необхідні для роботи документи вкрай складно. Зараз цим займаються тільки державний "Укргазбанк", а також два комерційних - "Конкорд Банк" і "Сенс Банк".

При цьому державний банк займається подібними транзакціями тільки формально, але за фактом їх не проводить. Самі гральні заклади також не поспішають використовувати "Укргазбанк" через занадто сильний держмоніторинг і загальну неповороткість IT-підрозділу, що призводить до уповільнення проведення платежів і вирішення проблем.

Саме з цієї причини більша частина коштів під час гри в онлайн-казино з використанням реальних грошей переходить через зазначені вище приватні банки. Але тепер один із них також став державним, і цілком імовірно, що клієнти з числа грального бізнесу перестануть користуватися його послугами.

Як кажуть експерти, у разі відмови працювати з "Сенс Банком" і переходу до "Конкорд Банку" фінансові проводки і надалі залишатимуться на видноті, а отже - податкові відрахування перераховуватимуться.

Однак є чимала ймовірність того, що фінансова установа перейде на "сіру" або "темну" схеми роботи, почавши використовувати p2p, міскодинг або криптовалюту. У цьому разі відстежити транзакції буде вельми важко, і це дасть змогу гральному бізнесу не звітувати за своїми доходами перед державою.

Оцінюючи втрати, експерт повідомив, що з огляду на обсяги платежів, що проводяться через "Сенс Банк", український бюджет може втратити до 5 мільярдів гривень у вигляді податкових відрахувань.

 "Ймовірно, що гральний сектор буде прагнути компенсувати складнощі з проведенням платежів "оптимізацією" податків. В умовах війни зниження обсягів поповнення бюджету буде особливо болючим", - пише видання.

Нагадаємо, що раніше під час заходу "Ключові антикорупційні та інституційні зміни щодо відновлення України" народний депутат Ярослав Железняк поскаржився на те, що держава приділяє занадто мало уваги контролю оподаткування грального бізнесу.

Схожі новини

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

Фото

У соціальній пральні на Чернігівщині - нові машинки і сушарки. Хто купив

24 ТРАВНЯ 2024, 15:57

Листоноша з Чернігівщини стала військовою. Її син також служить

24 ТРАВНЯ 2024, 14:45

ТОП-переглядів