Менська міська пекарня «ХлібОК» добре відома за межами громади. І тим, що допомагали людям під час повномасштабного вторгнення, і тим, що випікають просто смачнющі булочки та коржики.
Нещодавно стало відомо, що запрацює і друга пекарня компанії. Таким чином хочуть розширити можливості вже існуючої. Взагалі у планах – це «дрібна штучка», каже засновник Валентин Боженов: маленькі пончики, еклери, круасани з листкового тіста.
«Бо зараз для цього немає можливості. Денна зміна приходить на 5 годину ранку, а на 12 годину дня приходить нічна зміна. Денна може б ще й працювала б години до 16-17-ої – більший об’єм би був. Тому хочемо денну зміну перекинути на ту пекарню, щоб у них вже була своя, більше часу. Бо в нас просять розширення асортименту. Ми зараз запустили заготовки на піцу і випікаємо їх тільки на власні точки. Інші магазини просять, а в нас немає можливості, бо ми не встигаємо», - говорить в інтерв’ю сайту «Менщина» підприємець.
Пекарі “Хлібка” (зліва направо): Світлана Івахненко, Олена Овчаренко, Юля Андреєва. На пекарні називають – зміна “Зірки”
Поки штат увесь укомплектований. Вакансій немає. Але мають практиканта. Плюс дівчата з персоналу «ХлібОК» підуть на нову пекарню. Штатний розклад - 21 особа.
Щодо смаків чернігівців. Тепер багато хто просить додати солоденького.
«У нас така пекарня, що люди тут на місці: от мало цукру, додайте цукру. Зрозуміло, що під одну людину ми не будемо змінювати, а якщо вже багато людей каже, що у булці «Сонечко» цукру мало, тоді додаємо», - каже Боженов.
І зауважує: розпушувачів, ферментів у хліб не додають. Чого хліб пухкий? Зовсім різні печі на великих хлібозаводах і маленьких пекарнях. І наводить приклад: навіть вдома в хлібопічці якщо спекти хліб - він буде великий, пухкий і з’їдається миттєво, за раз.
У менській пекарні пароконвекційні печі – це значить, що хліб обдувається гарячим повітрям з додаванням пару. І він на очах, якщо правильно замішаний і вистояний при своїй температурі й вологості, росте як на дріжджах.
«От людина писала: «Додайте борошна». Можна додати борошна (усміхається), але хлібина в об’ємі буде ще більша. Вона буде вагою кілограм, але ж вона буде величезна».
Власну марку менянам поки зареєструвати не вдалося. Виявилося, що перед реєстрацією за кілька днів подав назву «Хлібок», здається, харківський підприємець (зітхає Боженов). Чернігівцям відповіли, що зареєструють того, хто раніше подав. Тож вони зупинили цей процес. Відтак поки немає плану виходити на інші регіони, тому залишається все, як є.
«Я зв’язався з цим підприємцем, він мені сказав, що немає проблем ніяких. Каже: «Хочете, я дам вам документ, що претензій до вас не маю ніяких, я в інтернеті слідкую за вами, ви молодці. Я не буду ніяких позовів подавати». Але оскільки планів великих немає наразі, ми з цим питанням зупинились».
Пряники від “Хлібка” з новим логотипом
З великої мрії Валентин Боженов прагне перемоги, з малих - досконалості у виробництві власної продукції, щоб довести її до ідеального стану, і упаковку, і все. Але для цього дуже багато всього потрібно: і обладнання, і автоматизована лінія пакування, тощо.
Як громада була в окупації, то випікали тільки один вид продукції. Згодом потроху почали додавати і на сьогодні є 42 види продукції. В планах робити на іншій пекарні й кондитерські вироби.
Та відкриття другої пекарні поки затримується. Хотіли відкритися у травні, але з’явилися проблеми з оформленням, із землею. Обладнання вже закуплене. Та треба буде докупити. Є ідея податися на гранти.
«А взагалі знаєте, яка у мене найбільша мрія? Коли закінчиться війна і вирішиться питання з індустріальним парком, хочу збудувати сучасний, інноваційний хлібзавод. Оце мрія є така».
Джерело: «Менщина»
"Час Чернігівський" писав про таке: