Перетин кордону з ЄС: скільки доводиться чекати і як оцінюють роботу митників?

12 ЛИСТОПАДА 2023, 15:49

1053

Упродовж квітня – жовтня 2023 р. ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» в рамках реалізації проекту: «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області» здійснювала вимірювання задоволеності умовами у пунктах пропуску і якості надання державних послуг серед громадян України, які перетинали державний кордон. До Вашої уваги останні результати за жовтень у порівнянні з попередніми місяцями.

Скільки чекати на кордоні?

Середня тривалість перетину кордону в жовтні скоротилася майже на годину і становила трохи більше 3 год. Загалом, за весь період спостереження середній час, який респонденти витрачали на оформлення документів, включаючи очікування у чергах, становив ≈ 3 год. 45 хв.

Якщо проаналізувати окремі етапи перетину кордону, то у порівнянні з попереднім місяцем, на 30 хв. збільшилася тривалість очікування перед пунктами пропуску іноземних держав. Натомість, суттєво зменшилися черги і час оформлення в українських пунктах пропуску.

Середня тривалість перебування на кордоні

Середня тривалість перебування на кордоні

Щодо максимальних значень, то тут бачимо схожі тенденції, як і для середніх показників. З чого можемо зробити висновок про зменшення черг, а також випадків ретельного догляду транспортних засобів і речей громадян під час в’їзду до України.

Максимальна тривалість перебування на кордоні

Максимальна тривалість перебування на кордоні

Деяких змін зазнав і характер перевірок. Так, у жовтні в іноземних пунктах пропуску подорожуючим частіше пропонували вийти з транспортного засобу і передати документи представникам прикордонної служби. При цьому, особисті речі, зазвичай, залишалися на місці. Натомість в Україні характер перевірок суттєвих змін не зазнав. Хоча, подекуди мали місце особистий догляд і залучення службових собак.

Більший час очікування у чергах і ретельність перевірок у пунктах пропуску іноземних держав, на фоні відчутного пришвидшення в Україні, призвели до того, що вперше за час моніторингу, рівень задоволеності організації перетину кордону з боку України перевищив аналогічний показник іноземних держав і склав 4,5.

Рівень задоволеності організацією перетину кордону

Рівень задоволеності організацією перетину кордону

Як працюють служби?

Що стосується рівня оцінки роботи представників прикордонної і митної служб, то він також зріс, у порівнянні з попереднім місяцем. Так, загальна позитивна оцінка роботи прикордонників збільшилася до 4,5, а митників – до 4,3. Варто зазначити, що в цілому на оцінку обслуговування впливає не тільки якість і ставлення персоналу, а також тривалість і характер перевірок. Зазвичай, респонденти, яким необхідно проходити процедуру розмитнення, оцінюють діяльність відповідних служб значно нижче, ніж звичайні подорожуючі.

Оцінка рівня обслуговування працівниками митниками та прикордонниками

Оцінка рівня обслуговування працівниками митниками та прикордонниками

Стабільно незадовільною залишається ситуація із санітарними умовами. Як бачимо, ні завантаження пунктів пропуску, ні структура респондентів не мають суттєвого впливу на даний показник. Все це вказує на необхідність системного підходу до покращення санітарних умов у пунктах пропуску.

Натомість третє опитування поспіль зростають оцінки якості мобільного зв’язку і доступу до Інтернету. Так, за результатами жовтня показник додав ще 0,6 пункти.

Задоволеність звʼязком та санітарними умовами

Задоволеність звʼязком та санітарними умовами

* * *

Шановні підприємці і читачі, в рамках проекту створена анонімна «Скринька довіри». Якщо, під час здійснення експортно-імпортних операцій, стосовно вашого підприємства, або при перетині державного кордону, як громадянина України, до вас, на вашу думку, були застосовані протиправні дії з боку посадових осіб державних органів, просимо повідомити про ці факти за посиланням.

* * *

Детальніше про проект ви можете дізнатися у спеціальній рубриці «Часу Чернігівського» за посиланням.

* * * 

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

Пряма мова

Лікар із Чернігова про ризики для жіночого здоров’я

28 КВІТНЯ 2024, 20:47

На Чернігівщині чоловік продає бойових бджіл. Не всіх

28 КВІТНЯ 2024, 18:38

Сіра зона Чернігівщини: яке життя під постійними обстрілами?

28 КВІТНЯ 2024, 16:47

На честь загиблого перейменовано вулицю: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя

28 КВІТНЯ 2024, 15:31

Вiдео

Внаслідок війни й руйнувань на Чернігівщини утворилися десятки тисяч тон відходів: що з ними робити?

28 КВІТНЯ 2024, 14:14

Чоловік вбив вилами колишню співмешканку — отримав 12 років тюрми

28 КВІТНЯ 2024, 12:26

У громаді на Чернігівщині треба пастухи

28 КВІТНЯ 2024, 11:36

ТОП-переглядів