Переселенці з під Бахмута живуть у селі на Чернігівщині

30 ЛИПНЯ 2023, 13:13

3651

Переселенці з під Бахмута живуть у селі на Чернігівщині

Фото ілюстративне

— Скоро зима, а в нас немає дров. Самоскид рубанців коштує від восьми до десяти тисяч гривень, — переживає 81-річний Михайло ПЕТІН із села Тростянка Височанської громади на Борзнянщині. — Ми вимушені переселенці з села Красне (нині Іванівське), що за п’ять кілометрів від Бахмута. Приїхали на Чернігівщину, оселилися в хаті покійної родички дружини. Дружині Надії Сергіївні 72 роки. Село негазифіковане, у нас пічне опалення. Щоб обігріти будинок, довелося ходити до лісу, збирати дрова. Тричі ходив у старостат, просив допомогти. Ніхто нічого.

Діти живуть на непідконтрольній Україні території. Нам дають виплати як ВПО,  по дві тисячі гривень. Але майже всі ці гроші йдуть на ліки. У дружини гіпертонічна хвороба другої стадії, у мене стоїть кардіостимулятор. Маємо купу інших недугів.

Коштів ні від «Червоного Хреста», ні від ООН немає. І оформити не можемо, бо телефони в нас кнопочні. Неодноразово зверталися до старости. Там і в цій ситуації нічим не зарадили.

Гуманітарну допомогу дали раз, ящик на двох. І вдруге трішки. На тому і все. Чуємо, що в інших громадах і гуманітарку дають, і допомагають таким, як ми. Поїхав би до Борзни чи Ніжина (село на території Ніжинського району), та автобуси майже не ходять. Записуватися треба. Доки дійдемо, уже все зайнято. Ну от, як оформити  ті 6600 гривень на людину від ООН? Рік минув, як живемо в Тростянці, а нами ніхто не хоче займатися. Ми для всіх чужі. Обідно.

— Коли ж переселенцям дадуть дрова і допоможуть оформити  виплати? — поцікавилися в Ольги ГОРДІЄНКО, старости Тростянки.

— Обіцянку стосовно дров виконаємо, коли розчищатимемо клени. А щодо виплат, я вже пояснювала Надії Сергіївні, що інтернету в селі немає. У громаді мені дали аркушик, де розписано, як зареєструватися на виплати ООН, оформленням яких в області займається благодійний фонд «Право на захист». А саме, знайти їх в телеграм-каналі і стати в електронну чергу. Коли черга підійде, мають зателефонувати з фонду.

— А в громаді з комп’ютера можна записати їх у чергу?

— Не знаю.

— Щоб дістатися до центру громади Високого, з Тростянки ходить автобус?

— Ні.

— Ольго Миколаївно, Петіни кажуть, що і гуманітарну допомогу нині не отримують.

— Була державна, їм віддали. А як немає і ніхто нам не дає, то де ж її взяти.

* * *

Зателефонувала у Височанську громаду. Сказали, що подивляться, чи можна вирішити ситуацію.

P. S. Як бути стареньким? Агов, благодійники, ви витрачаєте гроші іноземних меценатів. Слабо поділитися з переселенцями? Представники влади, допоможіть Петіним! Чи ви про людей згадуєте лише під вибори?

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про переселенців: 

 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів