Пабліки Чернігівщини - яким телеграм-каналам варто довіряти. Дослідження експертів

10 СЕРПНЯ 2023, 10:26

1753

Павло Пущенко

Телеграм канали, фейсбук та вайбер групи все більше відіграють значну роль на інформаційному полі. Особливо їх значення зросло від початку повномасштабного вторгнення та продовжує збільшуватись і надалі. В липні, Інститут масової інформації проаналізував популярні на Чернігівщині пабліки та оцінив їх контент, детальніше про це дослідження нам розповів Павло Пущенко.

"Ми аналізували 5 пабліків, в період одного тижня в липні про те, яку інформацію вони подають. Чи є там маніпуляції, чи є там фейки, чи є там збалансована інформація, якими джерелами вони користуються.

До цього списку увійшли: телеграм-канал Суспільне Чернігів та голови Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, паблік Чернігівський кисіль, телеграм- канал «Чернігів Оперативний» та група «Новини Чернігівщини». Під час відбору каналів для аналізу спиралися не лише на кількісні показники, але і не вплив пабліків на інформаційний простір в умовах війни.

Якщо ми беремо, наприклад, канал голови Чернігівської ОВА який створився на початку повномасштабного вторгнення і буквально за кілька тижнів набрав багато підписників. Тому що в цей момент, в період березня 2022 року на цьому каналі була офіційна інформація, була остання інформація від представників влади коли Чернігів був в оточенні, коли всю область бомбардували і були військові дії. І зараз цей канал залишається одним з офіційних джерел інформації де можна побачити позицію адміністрації", - каже Павло Пущенко, регіональний представник Інституту масової інформації в Чернігівській області.

Найбільш популярним та авторитетним телеграм-каналом в області є "Суспільне Чернігів". Створений ще у травні 2018 року сьогодні канал налічує 162 тисячі підписників.

"Так само можна говорити про збалансовану інформацію яку подає телеканал Суспільне Чернігів через свій телеграм-канал. В них дуже хороша якість матеріалів, збалансованість і різні точки зору.

Інший популярний паблік «Чернігівський кисіль» публікує резонансний контент всеукраїнського характеру, розваги та найактуальніші новини регіону. Про те, в ньому чітко можна побачити політичну симпатію до колишнього міського голови Владислава Атрошенко.

У нас є Чернігівський кисіль, це паблік у фейсбуці й він теж досить популярним є у місті з одного боку. Але з іншого ми бачимо там явну домінанту позиції Чернігівської міської ради. Кожного дня можемо побачити офіційні пресрелізи без коментарів. Тобто це не робота публіку який хоче показати свою об'єктивність та збалансованість. З іншого боку маємо групу «Новини Чернігівщини» де навпаки критикують постійно міську раду, її чиновників та окремих депутатів звинувачують у корупції. І це якраз приклад того, як не має працювати інформаційний канал який хоче претендувати на об’єктивність.

Телеграм канал «Чернігів Оперативний» традиційний і для інших регіонів. Він сфокусований на надзвичайних подіях, ДТП, природних катаклізмах, інформації від правоохоронних органів тощо. Створений у серпні 2018 року, телеграм-канал сьогодні налічує 55 тисяч підписників. Утім, тут є цікава опція - плата за контент для підписників - від 100 до 500 грн за повідомлення про надзвичайну подію", - каже експерт.

Також, Павло Пущенко розповів прості поради для наших глядачів та читачів як обирати якісний контент.

"Я б порадив елементарні та звичайні речі, це довіряти лише перевіреним джерелам інформації й тим які є доброчесними і добросовісними каналами інформування, навіть, якщо це телеграм канал чи фейсбук група. Якщо в них є повідомлення на джерела офіційні, якщо в них є перевірена інформація, це видно і по стилю написання.

Не буду зараз називати конкретні пабліки, щоб їх не рекламувати, але ті яким найбільш довіряють, вони насправді не завжди наймасовіші. Тому, що люди дуже часто гоняться за якимось хайпом, за якимись сенсаціями й на жаль дуже багато каналів які мають досить багато підписників вони не є доброчесними.

Ще один момент який би я хотів звернути увагу, це політичне протистояння в Чернігові. Воно відображається і на медіа в Чернігові, і не лише на офіційних медіа, а й на неформальних пабліках і різних групах".

Журналіст : Марина Кирієнко

"Час Чернігівський" писав про таке:

 

 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів