ONUKA мріє відродити фабрику музичних інструментів у Чернігові

24 ЧЕРВНЯ 2024, 09:19

1695

Співачка ONUKA з сім'єю біля родинної домівки у Чернігові

Співачка ONUKA з сім'єю біля родинної домівки у Чернігові

Співачка ONUKA, онука відомого майстра музичних інструментів Олександра Шльончика розповіла в інтервʼю виданню NV невідомі сторінки історії її родини. Зокрема, і про свою давню мрію відновити легендарну фабрику музичних інструментів у Чернігові.

Співачка ділиться історіями про другу дитину - доньку Ліну. Каже: момент повномасштабної війни її донька обрала сама для народження. 

«Я вірю в те, що душі самі вибирають, куди вони приходять, і мене це заспокоює. Ну, не просто ж так дитина народилася, щоб першу ніч сидіти в укритті пологового будинку».

Судячи зі світлин у інстаграмі - співачка народила дитину у Києві в клініці Isida. 

День пологів співачка пригадує так. Привезли апаратуру в дідусеву майстерню - у будинок дідуся Наталії Олександра Шльончика, який був відомим майстром народних інструментів, все там облаштували.

«І от ввечері пʼятниці, 30 червня, ми відправили треки на мастеринг [фінальний етап створення музичних матеріалів], а в суботу почалися пологи. Тобто Ліна дочекалася, поки ми здамо весь матеріал. А через три дні вже повернулися додому та планували репетиції».

А ще Наталія Жижченко-Філатова (справжнє ім’я співачки) розказала, що випробування випадали на долю її родини і раніше. 

Її бабуся пережила голодомор і їла мох, а знаменитий дідусь був поранений в двох міліметрах від серця й вижив. 

«Скільки всього вони бачили за свого життя, свідками яких історичних подій стали. Але я їх памʼятаю щасливими, ментально й фізично здоровими, радісними людьми, що випромінювали мудрість, знання та спокій. Це ті острівки, за які я тримаюся зараз, хоча їх давно вже немає в живих. Тож, можливо, всі ці події, всі жахіття, що ми переживаємо, дадуть нам в подальшому потужний тригер до відчуття справжніх цінностей і важливих речей», - переконана артистка.

Нині з дітьми Наталії допомагають няні. Сашко та Ліна лишаються в Україні, навіть якщо співачка їде у закордонний тур. Вона зізнається: тут теж є свої ризики. Бо няні не вміють водити авто. Тож, якщо щось станеться - поруч навіть немає нікого, хто б допоміг, переживає Наталія.

ONUKA мріє відродити фабрику музичних інструментів у Чернігові

Одним з найважчих для неї днів стало 19 серпня 2023, коли росіяни поцілили ракетою у драмтеатр в Чернігові. 

«В той день ми були вдома, а це 800 метрів від театру. Навіть якби в нас було де сховатись, то ми б просто не встигли цього зробити», - каже Наталія. 

Тож для неї важливо підтримувати малу Батьківщину. Артистка співпрацює з фондом Це моє місто: хлопці з Чернігова створили організацію для допомоги місту й назвали її рядком з її пісні, а потім запитали, чи не хоче вона стати амбасадоркою. 

«А я взагалі підтримую все, що пов’язано з Черніговом. Разом ми підняли понад 30 млн грн. Може це й не так багато, але для фонду з двох-трьох людей, який працює задля Чернігівщини, це непогано».

Також Наталія опікується майстернею-простором «Фабрична, 13», створеному на базі дідусевого будинку-музею. 

Ще до вторгнення, коли ONUKA зрозуміла, що бабусі скоро не стане, то відчула страх за будинок в Чернігові — що з ним буде далі. Спочатку жінка думала там створити музей. Однак згодом все стало само собою складатися, як мозаїка. 

ONUKA мріє відродити фабрику музичних інструментів у Чернігові

«Ми зрозуміли, що це буде онлайн- і офлайн-простір з різноманітними подіями. Один із ракурсів роботи — зустрічі з митцями та творчі вечори. Також це виготовлення контенту: ми вже випустили першу лекцію про музичні інструменти, і готуємося знімати протягом сезону відео на різну тематику», - говорить артистка.

А ще тут є відкриті майстер-класи з деревообробки, гончарного мистецтва. Запустили заняття з побутового співу. 

Інший важливий напрям — виготовлення інструментів, зокрема за дідусевими кресленнями. Бо у співачки є велика мрія — відновити фабрику музичних інструментів в Чернігові. І простір на Фабричній — це сходинка до цієї мети.

ONUKA мріє відродити фабрику музичних інструментів у Чернігові

ONUKA мріє відродити фабрику музичних інструментів у Чернігові

Джерело: NV

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів