Очільник МЗС Кулеба про білоруську загрозу: ризик зростатиме пропорційно успіхам росіян

05 ЛИПНЯ 2022, 11:56

1917

Очільник МЗС Кулеба про білоруську загрозу: ризик зростатиме пропорційно успіхам росіян

Дмитро Кулеба

Очільник зовнішньополітичного відомства країни Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню «Лівий берег» прокоментував ситуацію з білоруссю.

Нині є очікування нападу з півночі. Лукашенко, який після зустрічі з путіним почав брязкати зброєю, проводить маневри військ на кордоні.

- На вашу думку, наскільки великий ризик безпосередньої участі білорусі у війні на боці росії?

- По-перше, росія вже використовує білоруську територію. Білоруської армії. Якщо йдеться про білоруську армію, думаю, що цей ризик зростатиме пропорційно можливим успіхам російської армії на території України. До тих пір, поки білоруська армія буде чітко розуміти, що Збройні Сили України в силі їм серйозно наваляти, вони будуть усіляко відтерміновувати свій захід. Станом на зараз вони це чітко усвідомлюють.

- У нас є якась дипломатична комунікація з білоруссю зараз? По формальних каналах, по неформальних, через посередників?

- В нас є посол в білорусі, у нас є посольство в білорусі, у них є посольство в Києві. Це єдині канали спілкування. Тобто, все дуже сухо-офіційно, але якщо ви думаєте, що там щоденно розривається поштова скринька від комунікації, то це не так. Це дуже-дуже обмежені контакти.

Як відомо, у білоруській стороні продовжили до 9 липня прикордонні військові навчання, які розосереджені вздовж усього українсько-білоруського кордону. Днями білоруський самопроголошений диктатор Лукашенко роздратовано заявив, що у союзі білорусі та росії вже давно створено єдину армію, і що він "давно визначив" участь своєї у війні рф проти України.

Очільник МЗС Кулеба про білоруську загрозу: ризик зростатиме пропорційно успіхам росіян

Опозиційний моніторинговий канал «Беларускі Гаюн» також виклав власну окрему думку стосовно вірогідності повторного вторгнення з півночі.

«На даний момент у ВС рб не сформовано жодних ударних угруповань. Їх сил ледве вистачить на оборону у разі ескалації, не те що на якийсь напад. 

Кількість військ та особового складу зараз у прикордонні з Україною в рази менша, ніж було у лютому-березні.

Масштабного перекидання техніки до кордонів України наразі немає, а якщо буде — ми одразу про це повідомимо».

Читати також: Пожежі у прикордонних селах через обстріли: ситуація на Чернігівщині за зведенням Генштабу

Схожі новини

Як продовжити термін служби навантажувача

24 ЛЮТОГО 2026, 09:40

Восени рф влаштувала блекаут у Чернігові: яку роль у цьому відіграла Білорусь

24 ЛЮТОГО 2026, 09:38

Графіки відключень по Чернігівщині на 24 лютого: години без світла

24 ЛЮТОГО 2026, 00:09

Фото

Чернігів отримав комунальну техніку на 65 млн грн: хто користуватиметься

23 ЛЮТОГО 2026, 19:26

Фото

На Чернігівщині зведуть сучасний хірургічний корпус: що з’явитьcя через три роки і скільки це буде коштувати

23 ЛЮТОГО 2026, 17:25

Захисник із Чернігівщини загинув на завданні через шість днів після свого 49-річчя

23 ЛЮТОГО 2026, 16:09

Чернігівський районний суд викликає... Януковича

23 ЛЮТОГО 2026, 15:22

ТОП-переглядів