Обробляють "шахедні" поля і планують продавати зерно до Туреччини: чим живе агробізнес на Чернігівщині

29 ЖОВТНЯ 2024, 14:49

2104

Василенко Соломія

Сергій Макуха, директор компанії «Інтер-Агро-База»

Сергій Макуха, директор компанії «Інтер-Агро-База»

Сергій Макуха, директор компанії «Інтер-Агро-База», – фермер у четвертому поколінні. Його прадід працював у колгоспі, дід був головним агрономом, а батько Валерій Макуха у 2002 році створив фермерське господарство, почавши з сімдесяти гектарів землі. Нині в компанії, розташованій в Сосниці, 5600 гектарів землі, новий автопарк і багато інноваційних технологій. Земля в цих краях також не найродючіша, але завдяки якісному насінню і зусиллям аграріїв дає непоганий урожай. Про це повідомляє "Сосницька громада"

Земля «Інтер-Агро-Бази» розташована неподалік від кордону з росією, і це стало серйозним викликом для багатьох місцевих підприємців. Серед колег-аграріїв та сусідів по території багато хто не витримав такого темпу роботи, коли врожай і землю доводиться ділити з війною.

Обробляють "шахедні" поля і планують продавати зерно до Туреччини: чим живе агробізнес на Чернігівщині

Обробляють "шахедні" поля і планують продавати зерно до Туреччини: чим живе агробізнес на Чернігівщині

«У нас є землі, розташовані на відстані менш ніж 15 кілометрів від кордону з країною-агресором. Над нашими полями з початку осені 2022 року завжди пролягав маршрут усіх шахедів і ракет. Є навіть поля, які ми між собою нази­ваємо «орлановими», «шахедними» чи «дроновими», бо над ними збивали безпілотники. Одного разу неподалік одного з полів постраждав наш гусеничний екскаватор, яким ми розкорчовуємо землю – збитий дрон влучив у його кабі­ну», – каже аграрій.

Сергій Макуха, директор компанії «Інтер-Агро-База»

Сергій Макуха, директор компанії «Інтер-Агро-База»

Російські загарбники на початку вторгнення взяли під контроль частину Чернігівщини, де розташовані землі «Інтер-Агро-Бази». І хоча вони не ство­рювали окупаційної адміністрації й не контактували з місцевими, шкоди фер­мерському господарству вони завдали. Наприклад, розстріляли з гармати два сільськогосподарські літаки, які стояли на аеродромі – переплутали їх із вій­ськовими.

Чернігівщина вже вільна, але війна далі впливає на родинний бізнес: логіс­тика у регіоні вкрай дорога. Особливо на тій частині, де земля Макух.

«Купити добрива чи насіннєвий матеріал – одна справа. Інша – доставити його до нас або продати нашу продукцію. Ми зазнаємо великих збитків через високу собівартість логістики», – пояснює Сергій.

Багато працівників «Інтер-Агро-Бази» мобілізовані або добровільно зголоси­лись захищати Батьківщину. Підприємство підтримало їх матеріально на знак вдячності. На ринку праці кваліфікованих робітників, тим паче вузькопрофільних, поменшало: знайти заміну тим, хто пішов служити, важко.

Проте «Інтер-Агро-База» тримає стабільний курс і навіть планує розширитись із теперіш­ніх 5600 до восьми тисяч гектарів землі. Для цього вистачить техніки та примі­щень для зберігання збіжжя.

Зерно і продукцію планують продавати за кордон, зокрема до Туреччини, за­безпечуючи країну надходженням валюти від експортних операцій. Їх купили у 2022 році, щоб перевозити товар чи зерно у віддалені райони: замовляти цю послугу було вкрай дорого. Тепер автомобілі приноситимуть компанії користь.

«Ми на етапі перемовин із власницею двох барж на Дунаї, які можуть пере­возити близько двох тисяч тонн продукції до Туреччини», – каже підприємець.

Джерело: «Вісті Сосниччини»

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

За добу 32 обстріли: ситуація на прикордонні Чернігівщини на ранок 22 лютого

22 ЛЮТОГО 2025, 07:47

Вiдео

У Чернігові вчергове не змогли зібрати сесію міської ради

21 ЛЮТОГО 2025, 20:55

Жінка молоді дерева від зайців рятує агроволокном

21 ЛЮТОГО 2025, 17:08

Фото

У Чернігові на "Золотому березі" потонув чоловік

21 ЛЮТОГО 2025, 16:23

Акторка-чернігівка показала сумку за 2,5 тисячі євро і розказала, чому не економить під час війни

21 ЛЮТОГО 2025, 16:07

На Курщині загинув 30-річний чернігівець

21 ЛЮТОГО 2025, 15:09

Бакалавр це вища освіта чи ні? Що потрібно для вступу на бакалавра?

21 ЛЮТОГО 2025, 15:07

ТОП-переглядів