Новий художній альбом: портрети жителів села, яке надавало прихисток під час боїв за Чернігівщину

30 БЕРЕЗНЯ 2023, 19:25

846

«Українці, які творять свою державу» - це новий художній альбом, який вийшов друком перед річницею визволення Чернігівщини від російських окупантів. Ідея альбому оригінальна: зобразити архетипові образи сучасного українського села у більш як тридцяти портретах і пейзажах. Натурщиками при цьому виступили звичайні жителі села Авдіївка Чернігівського району.

"Ідея народилась у Польщі. Ми поїхали у містечко Закопане, увечері відпочивали в кафе і побачили на стінах портрети місцевих жителів. З`ясувалось, що це художник, який 100-150 років тому був там, малював пейзажі і між справою намалював дівчинку, мабуть, доньку господаря садиби, жінку його намалював… Ніхто не міг пояснити", - розповідає Андрій Лісовий, куратор проекту.

Презентація альбому відбулась 28 березня у чернігівському історичному музеї. Тут також запрацювала і виставка робіт, які увійшли до альбому. Під кожним портретом підпис, цитата зображеної людини. Буденні фрази: хтось збирається на працю в поле, комусь потрібно підготуватись до екзаменів чи написати листа. Портрети створили київські художники Юрій Кутілов і Дарія Добрякова більш як за рік до повномасштабного вторгнення. Працювалось, за їх словами, непросто.

 

"Нелегко працювалось. Було жарко дуже, не було тіні стабільної і сонячні зайчики заважали. Комарі – Боже! Вдень ми працювали з 9 до 12, бо люди просили, мовляв, свої проблеми треба вирішувати, городи там… І ось за три години треба було виложитись. Це непросто", - згадує художник Юрій Кутілов.

Дружина пара Юрія, каже: цей проєкт нагадав їй про студентські роки.

"Це була давня мрія. Тому що, знаєте, після закінчення Академії завжди хотілося повернутись у ті студентські роки і помалювати натуру, як ми малювали, коли робили інститутські завдання. Тому цей проєкт це така ностальгія особисто для мене. І хотілось перевірити свої сили. Адже коли стільки років не малював портрет з натури, то треба було розкачатись, розмалюватись", - каже художниця Дарія Добрякова.

Кожна людина, яка зображена на портретах була особливою, з кожною потрібно було знайти спільну мову, говорить пані Дарія.

"Кожна людина запам`яталась. Коли працюєш три години з людино, це, звісно, не мовчки, йде розмова, діалог, дізнаєшся її вподобання, проблеми, більше розумієш людину. Ця розмова теж дає щось для образу. Більше підкреслюєш якісь її риси", - розмірковує художниця.

Альбом за сприяння Чернігівської обласної військової адміністрації буде переданий посольствам понад 50 країн світу, які підтримують нашу державу в боротьбі за свободу та незалежність.

"Час Чернігівський" писав про музеї та культуру:

Схожі новини

Пряма мова

Лікар із Чернігова про ризики для жіночого здоров’я

28 КВІТНЯ 2024, 20:47

На Чернігівщині чоловік продає бойових бджіл. Не всіх

28 КВІТНЯ 2024, 18:38

Сіра зона Чернігівщини: яке життя під постійними обстрілами?

28 КВІТНЯ 2024, 16:47

На честь загиблого перейменовано вулицю: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя

28 КВІТНЯ 2024, 15:31

Вiдео

Внаслідок війни й руйнувань на Чернігівщини утворилися десятки тисяч тон відходів: що з ними робити?

28 КВІТНЯ 2024, 14:14

Чоловік вбив вилами колишню співмешканку — отримав 12 років тюрми

28 КВІТНЯ 2024, 12:26

У громаді на Чернігівщині треба пастухи

28 КВІТНЯ 2024, 11:36

ТОП-переглядів