Нова літрова банка коштує 23 гривні, трилітрова — 50-60, б/в — удвічі дешевша

Сер 29, 16:08

704

Нова літрова банка коштує 23 гривні, трилітрова — 50-60, б/в — удвічі дешевша

Фото ілюстративне

Валентина НАЙДЬОН з Городні продає півлітрові банки, що були у вжитку (б/в), по 10 гривень за штуку.

— Були й літрові, уже розкупили,  — ділиться господиня. — Літрові продавала по 20 гривень за штуку. Банки наші власні. Робили ревізію на горищі. Півлітрових більше, бо то горошок купуємо, то соус, то кетчуп — от і лишаються. Чого ж їм без діла стояти?   

На чернігівському Центральному базарі теж кипить торгівля банками.

— Консервує навіть молодь, раніше цього не було, — відмічає Наталія ШЕВЧИК, продавчиня. — Запас заспокоює. І рецепти запитують, і ключі купують, і банки.

Нові літрові коштують 23 гривні за штуку, — показує нову блискучу банку. — Трилітрових якраз немає, вони теж ходові, у минулому році коштували 45 гривень за штуку — це з білого скла. Зелені, з темного, товстішого, дорожчі.

По чому капронові кришки? Мені два десятки, 10 червоних, 10 бузкових, — замовляє Ольга Михайлівна.  — Засолю огірки. Мої не їдять консервовані з оцтом. Найкраще йде звичайна засолка. Або на три доби засолити і закатати.

— Кришки кольорові — по дві гривні штучка, — подає товар Наталія Шевчик. — Білі — по 2,50, а білі з рельєфним листочком — по 3,50.

Для звичайного соління найчастіше беруть білого кольору. Щоб не містили барвників. І міцно тримали. В Україні з десяток виробників кришок.

А це металеві кришки, — пропонує. — Топ продажу, як і в минулі роки, — «Господарочка». Коштують 125 гривень за 50 штук. Металеві кришки «Полінка» на базарі — 120 гривень за 50 штук, у магазині можуть бути й 140 гривень.  На «Полінку» в цьому році дехто скаржиться. «Господарочку» хвалять: хороший метал, гумові ободки не вилазять.

А ось закаточні ключі, — показує. — Є черкаські, автомат люкс. 340 гривень. Є напівавтомати. Кременчуцький напівавтомат класичний. 270 гривень. Був топ продажу, а став, за словами покупців, гіршої якості. Може, щось у технології чи в матеріалах змінилося.

Крім кришок, банок, ключів у  Наталії Шевчик є стерилізатори (металеві круги з отворами, куди ставлять банку), щипці-захватки для гарячих банок, є приспособи (ніби широкі лійки) для зручного накладання  салатів у банку. Є пластикові контейнери для зберігання сушених фруктів. І навіть сітчані контейнери, щоб їх сушити. Кладеш порізані яблука, груші і вішаєш на сонці — на балконі, на лоджії чи на вулиці.     

Є кришечки для вина. Щоб на банку чи бутель не надягати гумову рукавичку.

— Наливаєте водичку і закриваєте, — показує Наталія Шевчик. — Вартість різних конструкцій від 10 до 25 гривень.

На решті точок базару ціни на банки і все для консервації приблизно такі ж.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО   

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Росіяни авіаційними ракетами підпалили сарай

Вер 22, 08:27

В Остерській громаді поховали бійця, який загинув у бою на Запоріжжі

Вер 22, 07:55

Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Вер 21, 18:43

«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

Вер 21, 17:27

На День міста снайперська гвинтівка "Чернігів" вже працює на фронті

Вер 21, 15:07

Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Вер 21, 14:31

Микола Супрун із Куликівщини віддав на ЗСУ власне авто

Вер 21, 13:26

ТОП-переглядів