Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

26 СІЧНЯ 2023, 22:20

4845

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Найбільше клопотів вода вже принесла жителям Любецької, Михайло-Коцюбинської та Новгород-Сіверської громад. Підоплені вже дві сотні домогосподарств, а також відрізані від великої землі кілька населених пунктів. Науковці вже називають зимову повінь 2023 року – унікальним природним явищем і навіть сенсацією.     

"Якщо говорити з точки зору спостережень - це процес аномальний, не типовий для наших річок. Це можна сказати певною сенсацією в хронології десятки років", - вважає Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології Національного університету «Чернігівський колегіум».

Хвилюються через велику воду у Новгород-Сіверському. Десна піднімається щодня. Прогнози непередбачувані. До деяких сіл можна дісталися лише через Сумщину. Є загроза, що і до сусідів дорогу може підтопити.  

"У нас зараз підтоплені 2 понтонні переправи через ручки Десна та Віть. Автосполучення не можливе і пішоходне. Дорога перелита, відрізані 3 села: Биріне, Прокопівка, підгірне. Сполучення через Шосткинський район. Піднімається вода щодня, якщо буде тиждень-два - то автодорога Новгород-Сіверський-Шостка буде перелита, і сполучення не буде. Лише через Короп, а це далеко", - розповів Андрій Анікієнко, начальник Новгород-Сіверської РВА.

Після серйозного зневоднення попередніх років природа таким чином компенсує нестачу води, пояснують екологи нинішні процеси. Річки Чернігівщини – живляться саме опадами. Їх була велика кількість. Саме це і призвело до зимової повені, яка стала серйозним викликом перш за все для людей.

"Природа компенсує це таким чином. Опади випадають у верхів’ях Десни, накопичуються, а потім тануть. Йде площинний збір. Десна – рівнинна річка. Підняття води відбувається, вода на заплави виходить, затоплення їх, підняття рівня грунтових вод. Для людини погано, бо в погребах вода. Для живих організмів теж є виклики". - каже Юрій Карпенко.

Що буде весною, поки прогнозувати ніхто не береться. Як те, які наслідки матиме зимова повінь. Природа стала не передбачуваною.

"Час Чернігівський" писав про природу та екологію:

Схожі новини

Більше ворожих обстрілів, КАБи та РСЗВ: ситуація у прикордонні Чернігівщини на ранок 25 квітня

25 КВІТНЯ 2025, 08:00

Чоловік з Чернігівщини взяв авто щоб покататись: дали 5 років вʼязниці

24 КВІТНЯ 2025, 19:55

Вiдео

До 600 тисяч гривень: на Чернігівщині для будівництва на селі збільшили розмір пільгових кредитів

24 КВІТНЯ 2025, 18:36

На Чернігівщині поліція знешкодила бойову частину збитого ворожого дрона

24 КВІТНЯ 2025, 17:07

Жінки з Чернігівщини опановують деревообробні верстати

24 КВІТНЯ 2025, 17:05

Чому досі не демонтували пам’ятник комуністу Попудренку в Чернігові

24 КВІТНЯ 2025, 16:19

Ніжинщина у скорботі: на фронті поліг 40-річний нацгвардієць, через хворобу помер 50-річний доброволець

24 КВІТНЯ 2025, 15:15

ТОП-переглядів