Боротьба з нелегальними перевізниками на Чернігівщині триває, але поки більше схожа на любительську риболовлю. Спіймали, склали протоколи і відпустили. Такі перевізники вже давно знайшли прогалини в законодавстві, не бояться і працюють по перевіреній схемі.
Минулого року на нелегалів Чернігівщини виписали 13 мільйонів гривень штрафів. Однак, ті майже нічого не сплатили.
"Ці фірми перевізники зареєстровані, але не мають свого майна. Якщо брати 2023 рік, то нашим управлінням накладено штрафів на 13 млн грн. Коли перевізник не сплачує, матеріали передаються на ДВС. Але проблема в тому, що у перевізників нема майна, а транспорт - орендований і стягнути нічого неможливо. Ми фіксуємо, але проблема законодавча", - каже Сергій Лаптій, старший держінспектор відділу державного нагляду в Чернігівській області Укртрансбезпеки.
Сергій Лаптій
Нелегали працюють майже на всій території Чернігівщини. Їх прізвища давно всім відомі. Втім, через таких недобросовісних перевізників страждають ті, хто беруть участь в конкурсах і перевозять людей офіційно.
"Укладено 244 договори на обслуговування маршрутів 63-х перевізників. Більшість сумлінно дотримується договорів, страхують пасажирів, дотримуються розкладу. Наша мета – не покарати, а зробити конкурентні умови, щоб працювали у правовому полі", - прокоментував Тимофій Волчков, заступник директора департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ Чернігівської ОВА.
Тимофій Волчков
Пасажири, які користуються послугами нелегалів не застраховані, а у разі ДТП нічого не зможуть довести, і їм нічого не відшкодують. Водії зазвичай – не оформлені і зарплату отримують в конвертах. Транспорт – має технічні проблеми.
Вплинути на ситуацію можна, але для цього потрібні перш за все законодавчі зміни. Нині готують відповідні правки до адмінкодексу.