«Не можу виїхати назад з України»: у Чернігові молодик вимагає випустити його закордон, незважаючи на те, що порушив умови системи «Шлях»

30 ЛИСТОПАДА 2023, 10:24

25845

«Не можу виїхати назад з України»: у Чернігові молодик вимагає випустити його закордон, незважаючи на те, що порушив умови системи «Шлях»

Роман Коломієць хоче виїхати з України

Відео з провокативною назвою «16 фур гуманітарної допомоги зникло на складах Чернігівської ОВА під час блокади» днями у Фейсбуці поширив Роман Коломієць. У цьому ж ролику він звинувачує ОВА ще й у перешкоджанні його волонтерській діяльності: не може тепер ввозити авто для ЗСУ.  

Цікаво, що про нібито зниклу 1,5 (!) роки тому гуманітарку, чоловік вирішив розповісти лише зараз. До цього ж, він радо приймав від влади різних рівнів нагороди.

«… у 2022 році мною особисто було відправлено зі складу Польської Народної республіки, м. Перемишль (юридична адреса Generała Jakuba Jasińskiego 21) гуманітарна допомога до м. Чернігова на склади Чернігівської ОВА … на суму близько 8 000 000 (вісім мільйонів гривень) і додатково витрати на логістику по 400 літрів дизпалива на кожну фуру з Польщі в Чернігів… Вся гуманітарна допомагає відправлялася фурами (загалом 16 фур), а її одержувачами була Чернігівська обласна військова адміністрація», - повідомив Руслан Коломієць у Фейсбук.

На підтвердження своїх слів надає копії накладних з митниці, де нема чіткого пояснення що за вантажі і хто їх замовляв. Також є фото і відео-звіти, яких у 2022 році йому було достатньо, а зараз – ні. Також у частині документів фігурують інші державні органи, втім чоловік звинувачує виключено ОВА.

У свою чергу, Чернігівська ОВА відреагувала на звинувачення.  

«Дійсно, до області надходила гуманітарна допомога від волонтерського хабу, одним з членів якого був Роман Коломієць. Адже на той момент – у березні 2022 року – була дуже велика потреба. Уся гуманітарна допомога, отримана тоді, роздавалась «з коліс» у громади, військовим, волонтерам та представникам Чернігівської міської ради. Робили все оперативно, бо був високий ризик обстрілів, зокрема і складів. Люди, які брали участь у розповсюдженні гуманітарної допомоги у той час, добре пам’ятають всі ті обставини», - йдеться на офіційному сайті Чернігівської ОВА.

Втім, виявилося «гуманітарка» - не єдине звинувачення в бік чиновників. У цьому ж ролику Роман Коломієць скаржиться, що його не випускають закордон, саме тому він не може привести в Україну авто (мова про вживані авто з Литви).

Офіційний коментар ОВА щодо цього:

«За зверненням Романа Коломійця у 2022 році ОВА було прийняте рішення про його виїзд за межі України відповідно до визначених термінів. Однак громадянин Коломієць перевищив строки перебування закордоном: пробув за межами України 8 (!) місяців. Тож ОВА не має права, знаючи про порушення, внести інформацію про зазначену особу до системи «Шлях». Відтак відмова ОВА не пов’язана з його волонтерською діяльністю, а обумовлена виключно порушенням ним же строків перебування за кордоном».

У додатковому коментарі у Чернігівській ОВА надали копію листа, де вказано, що Коломійця внесли у систему "Шлях" 20 жовтня 2022 року, він мав 30 днів, шоб як водій виїхати з України і повернутись із гуманітарною допомогою.

По факту Коломіць повернувся у червні 2023 року!!!!!!

"До речі, прізвище Коломійця фігурує у списках із 22 осіб, які минулого року виїхали з України. Саме про цих порушників йшла мова у грудні минулого року на засіданні Тимчасової слідчої комісії ВР, яка працювала у Чернігові. Тоді від ОВА вимагали контролю за тими, кого вносять у "Шлях". От, контроль за порушниками працює", - додали у Чернігівській ОВА.

Цікавий факт: пан Коломієць тривалий час займається продажем вживаних авто з Європи, тож бажання перетинати кордон цілком зрозуміле. А в час повномасштабного вторгнення такі поїздки можуть бути тривалішими. Десь до завершення війни.

До слова, щоб продовжити займатися волонтерською діяльністю та привозити машини для військових, Коломійцю не обов’язково їхати особисто. Це можуть зробити інші водії, які не порушували закон, а пан волонтер може виконати роль координатора.

У соціальних мережах відео Коломійця активно обговорюють.

«… а чому "заслужений волонтер", до речі з посвідкою волонтера, з березня 22 року не цікавився гуманітарною, точніше ії розподілом...

- чому одразу не написав заяву до поліції))). Може тому, що поки отримував "няшки" його все влаштовувало...

- чому населенню і досі цікаво кидати лайно на вентилятор, замість робити щось корисне?...

- чому постійно треба шукати винних, замість того, щоб нарешті навчитися брати відповідальність на себе???» - написала Lana Koroleva.

Звісно є й ті, хто згадав і попередній скандал з протермінованою гуманітаркою на «Холодторг», який транслювали контрольовані Чернігівською міською радою ЗМІ. До слова, ця справа закрита: поліція встановила власників всіх продуктів, які зберіглась там у 2022 році. Нагадаємо, «Холодторг» – це величезні склади, де десятки підприємців зберігали і зберігають продукти. Доведено, що продемонстрована тоді у ЗМІ продукція – це товар, а не гуманітарка.

***

Наразі сам Коломієць продовжує підтримувати свою риторику. В той же час Чернігівська ОВА повідомила, що готує звернення до правоохоронців, щоб зʼясувати, всі обставини справи.

"Час Чернігівський" писав про волонтерів, які роблять свою справу, а не вимагають особистих преференцій: 

Схожі новини

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У Чернігові працює Координаційний центр з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин

14 ЧЕРВНЯ 2024, 15:15

Прослужив 8 місяців: на Харківщині загинув 35-річний стрілець із Носівської громади

14 ЧЕРВНЯ 2024, 14:07

ТОП-переглядів