Наслідки ракетного удару: як і хто допомагає відновити пошкоджене житло чернігівців

07 СІЧНЯ 2025, 14:01

1242

Михуля Юрій

Енергетики відновлюють мережу до зруйнованого будинку

Чернігівці, які постраждали від ракетного удару, оговтуються і намагаються поступово відновити пошкоджене житло. Один із двох зруйнованих - будинок пані Ганни, поблизу якого кількаметрова вирва від ракети. Де змогли накрили плівкою, вікна забили осб-плитами. Чекають на комісію, що підрахує збитки.    

Ганна, місцева жителька

Ганна, місцева жителька:

Ось, бачите газова труба ? Ушкоджена. Там зверху цегла висить. ДСНС мають збити. Тут небезпечно. Ось плівка, дах дірявий, треба перекрити. Сказали перекриють. Волонтери, ЖЕК, всі допомагали, як могли.

У сусідньому будинку працюють електрики. Хоч він теж зазнав серйозної руйнації, світло людям потрібно для відновальних робіт.

Працівник електромереж

Працівник електромереж:

Там відновили зразу, а тут ми приїхали світло дати. Монтуємо, поставимо лічильник і вишка підключить. Буде, щоб болгарку, дриль підключити.

Михайло збирається лагодити паркан. Світло і газ є, опалення також, але в хаті холодно, бо нема вікон, які тимчасово закриті осб. Сподівається, що допоможуть, бо попереду ще два місяці зими.   

Михайло, місцевий житель

Михайло, місцевий житель:

Учора волонтери були, плівку привозили, забивали.  Вікна і дах підняло, її самі позакручували, а вікна вони позакривали. На другому поверсі все ціле? Там хлопець лазив, мабуть ціле.

Олександр приїхав допомогти сестрі та племінниці. У будинку пошкоджено вікна і дах. Каже дивом рідні залишилися живими.  

Олександр, місцевий житель

Олександр, місцевий житель:

Уламок одне вікно пробив, двері і внутрішню стінку. Отакий. Племінниця стояла там і в цей момент вийшла, інакше було б горе. Сарай прийдеться розбирати. Газ є, світло є, вода є.

Протягом кількох днів чернігівцям активно допомагають волонтерські організації.

Євген, волонтер

Євген, волонтер ГО "Лицарський Хрест": 

Впершу чергу розбір завалів. Виносимо будівельне сміття, багато скла, як в середині і назовні. Господарі літні люди вже. 

Олександр, місцевий житель

Олександр, місцевий житель: 

Я суп їм. Як дало. Все полетіло. Виявилось поряд у 20 метрах... Звичайно вдячний волонтерам, молодці.

Після ракетного удару по Чернігову 3 січня було поранено 7 людей, один чоловік – загинув. 28 будинків пошкоджено і 2 зруйновано.  На місці організовано роботу штабу з ліквідації наслідків ворожої атаки.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Людей діставали з-під завалів: у Чернігові долають наслідки ракетного удару

Схожі новини

У Чернігові впав безпілотник - стали відомі подробиці

24 СІЧНЯ 2025, 09:46

Фото

У село прилетів "шахед" - є руйнування

24 СІЧНЯ 2025, 09:07

Обстріли прикордоння та "шахеди" по населених пунктах: ситуація на Чернігівщині на ранок 24 січня

24 СІЧНЯ 2025, 08:14

У громаді на Чернігівщині більше 500 га невитребуваних паїв: як оформити

23 СІЧНЯ 2025, 20:20

Вiдео

«Віддав свою молодість і життя», - мати Героя з Чернігівщини отримала посмертну нагороду сина

23 СІЧНЯ 2025, 18:26

Чернігівці отримають компенсацію від міськради за зруйноване житло

23 СІЧНЯ 2025, 17:19

Громада шукає підприємців, які возитимуть продукти в села

23 СІЧНЯ 2025, 16:14

ТОП-переглядів