НАШІ ЛЮДИ: творець тату про мистецтво татуювання, як обрати свій малюнок і зберегти його тривалий час

06 КВІТНЯ 2024, 19:21

1236

Кирило Герасименко, майстер тату із Чернігова

Говоримо із Кирилом Герасименком, майстром тату, про те, чи малюнки на шкірі шкодять здоров’ю, як обрати свій малюнок, чи можна татуюванням перекрити шрами тощо. 

Дивіться відео або читайте текстовий варіант.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт друзі! Як обрати, набити та доглядати за тату? Говоримо сьогодні із тату-майстром Кирилом Герасименком у передачі «Наші люди». Як ви стали тату-майстром?

– Мені дуже не подобалась неякісна робота і неякісне татуювання. Тобто коли це виглядає максимально некрасиво, максимально неякісно. Тим паче, коли це шкодить здоров'ю. І я сам розумів, що я можу робити краще. Хочу піднімати рівень тату майстерності і взагалі тату індустрії в цілому.

– Татуювання шкодять здоров’ю?

– Це не правда. Татуювання це стрес для організму. Після того, як людина робить татуювання, у неї покращується імунна система. Є навіть такі дослідження.

– Тату-майстер повинен вміти малювати?

– Коли ви йдете до майстра, який має художню освіту, і вміє малювати, то у вас вже буде якісне зображення. В плані контрасту будуть дуже гарно показані потрібні об'єми, форма, і у вас не буде одної сірої плями. Татуювання буде максимально втілено. Це дуже підходить для майстрів-реалістів. Я працюю у стилі реалізм. І я можу втілити татуювання як фотографію: тобто один в один буде.

– Що найчастіше просять набити?

– Ідеї дуже різноманітні. Це все залежить від того, що людина хоче. Наприклад, до мене приїжджала дівчина з Китаю. Вона сама з Чернігова, але коли їй виповнилось 18 років, вона поїхала до Китаю. Це дуже цікава історія. І вона повернулася назад на Батьківщину до Чернігова, щоб зробити татуювання квітів. Я в неї питав, , чому саме ці квіти і чому саме на цьому місці? А ми їй робили на плечі татуювання. І тільки під кінець роботи вона мені розповіла, що її вдарив чоловік, і вона з ним розійшлась. Тобто, вона повністю вирішила відійти від свого старого життя. А на те місце, куди її вдарив чоловік, вона заробила собі квіти.

– Чи можна татуюванням перекрити шрам?

– Я завжди кажу людям, що потрібна консультація у хірурга. Тому що не все можна перекрити. Є келоїдні шрами, де порушена текстура шкіри. І там вже не так буде втілюватись зображення. І для того, щоб не зробити гірше, не нанести шкоду здоров'ю, краще проконсультувати. Я можу розповісти історію.

Дуже багато приходить людей, які у минулому часто різали собі руки з різних причин: тяжкого дитинства, булінгу. І вже в дорослому житті це потрібно якось закривати. Татуювання дуже гарно допомагає перекрити такі моменти.

– Як навчаються на тату-майстра?

– Є курси, є навчання тату-майстрів. Їх проводять майстри з досвідом. Але я рекомендую йти краще до майстра, тобто до спеціаліста. Він буде більше зацікавлений в тому, щоб вас навчити. Він працює на ім'я, а не просто штампує, як на заводі.

– Що робити, якщо помилився під час роботи?

– Татуювання – це ручна робота. Ми всі люди, роблять помилки. І звісно, десь може бути нюанс. Але коли ви йдете до професіоналів, тобто людей, які постійно це роблять, то ризик помилки мінімальний. Якщо майстер має дуже великий досвід, то навіть цю помилку майстер може так виправити, що людина навіть не помітить.

Була історія, коли виправляли татуювання вовка – у нього очі і ніс, і він в формі члена. І людина коли показала це татуювання, то всі з неї сміялися. І потрібно було перекривати, виправляти. Але не всі роботи можна якісно перекрити. Якщо татуювання дуже темне, бо перебите, потрібно йти на лазерне видалення. А потім після освітлення можна поверх набити майже будь-який малюнок. А старого татуювання не буде взагалі помітно.

– Що найскладніше набивати?

– Навіть коли ти втілюєш якось маленьку роботу, то це дуже ювелірно. Потрібно все показати, максимальна чіткість, максимальна деталізація. Коли втілюєш якийсь масштабний проєкт, то потрібна витривалість.

– Про патріотичні татуювання

– Вони зараз користуються популярністю, але не у всіх. Більше військові роблять татуювання для сім 'ї, для себе. Але вони актуальні, і вони завжди були актуальні.

Кирило Герасименко, майстер тату із Чернігова

– Як тату змінюється з часом?

– На татуювання впливає дуже багато речей. Це ультрафіолет, він виводить пігмент. Також наша шкіра з часом виводить пігмент. Якщо якісно набите татуювання, то потрібно робити тільки корекцію. Наприклад, пройшло 5-10 років, ви коригуєте татуювання, освіжаєте його, і воно як нове.

– Протипоказання для татуювання

– Це люди з псоріазом. Також не можна робити татуювання, коли ти приймаєш антибіотики, ліки, інші захворювання шкіри. Дівчатам, наприклад, не рекомендується робити татуювання, коли в них місячні. Це теж потрібно розуміти, тому що іноді бувають такі випадки, коли записується дівчина, і ти в неї питаєш: чи є в тебе місячні чи ні. А вони вже це сприймають не як  професійне питання, як якийсь підкат. Багато є протипоказань, але краще їх всіх дивитися в Інтернеті

– Як обрати татуювання?

– Краще йти до досвідчених майстрів, які дуже багато часу працюють. Тому що вони, як мінімум, не нароблять шкоди для вашого здоров'я. Якщо ви будете йти за ціною - там, де дешевше, чи до починаючих тату-майстрів, у вас можуть бути великі проблеми. Починаючий майстер може зашрамувати вам шкіру, зробити шкоду для здоров'я, з якою потім у вас будуть проблеми протягом усього життя. Потрібно вибрати майстра стиль, якого вам подобається більше. Заплатити нормальні гроші, зробити якісне татуювання і потім все життя ходити і кайфувати.

– Як загоюються татуювання?

–  Є декілька видів загоювання татуювань. Перше, це спеціальна плівка загоююча. Вона гіпоалергенна. Вона повністю фіксує свіже татуювання від різних подразників, інфекції. Її потрібно носити 5-6 днів, все залежить від виробника. Потім ви її знімаєте - і ваше татуювання майже повністю загоєне. Це максимально комфортно. Є ще традиційний метод. Потрібно пам'ятати, що татуювання – це не тільки робота майстра, це і ваше загоювання.

* * * 

"Час Чернігівський" писав про таке: Татуйований сфінкс Яша повертається додому

Схожі новини

10 запитань про кашель і як лікуватись

15 ГРУДНЯ 2024, 13:14

Напередодні концерту до Дня ЗСУ: із будинку культури зник димар

15 ГРУДНЯ 2024, 12:22

Підбитий шахед упав у дворі: мати з донькою були за трьома стінами

15 ГРУДНЯ 2024, 11:02

Вiдео

Операції на відкритому серці з 2025 року щотижня робитимуть в обласній лікарні

15 ГРУДНЯ 2024, 09:50

Графіки відключень світла по Чернігівщині на 15 грудня

15 ГРУДНЯ 2024, 01:15

Вiдео

Бійці бригади з Чернігівщини показали як полюють на "шахеди"

14 ГРУДНЯ 2024, 20:24

Чернігівець виграв у покер у Львові 44 тисячі гривень

14 ГРУДНЯ 2024, 18:41

ТОП-переглядів