Нардепка Стефанишина розповіла нові подробиці загибелі її чоловіка Богдана під Черніговом наприкінці березня

Чер 18, 20:27

1310

Нардепка Стефанишина розповіла нові подробиці загибелі її чоловіка Богдана під Черніговом наприкінці березня

@Час Чернігівський

Виявляється, Богдан Стефанишин був у тій самій колоні, де росіяни розстріляли 4 волонтерські буси. В одному з них була чернігівка-другокурсниця Анастасія Тагірова. Вони всі їхали у передмістя, щоб евакуювати 35 чернігівців. Виявилося, тоді загинув ще один волонтер, пише вдова зі своєї сторінки у фейсбуці.

У березні у передмісті під Черніговом колона з 6 бусів волонтерів потрапила під обстріл росіян.

«Це Олексій Антонов. Він загинув 30 березня, разом з моїм Богданом під Черніговом, намагаючись завезти гуманітарну допомогу людям в окупованому місті і вивезти тих, хто хотів врятуватися від орків», - розповідає пані Ольга.

Олексій ще зумів пораненим доїхати до блокпосту і там помер. 26-річного киянина вбило уламками рашистського снаряду, який вбив і Богдана Стефанишина.

Олексій Антонов

Олексія Антонова запам‘ятали спокійним і життєрадісним хлопцем.

«Весь цей час я постійно на зв’язку з його літнім батьком Сергієм Петровичем. Він дуже погано бачить, Олексій фактично був його руками і очима останнім часом. А ще Олексій дуже сильно допомагав людям і армії під час війни як волонтер. Був неймовірно сміливим і хоробрим. Ризикував життям заради України. Так каже його батько.

А ще він попросив мене про одну річ. Зробити так, щоб волонтери, які так багато роблять і ризикують життям під час цієї жахливої війни, якось відзначалися державою. Зараз вони не мають жодних статусів і пільг. А рідні, в яких загинули родичі-волонтери, лишаються напризволяще, як батько Олексія», - пише Стефанишина.

Тож, на вирішення цієї проблеми парламентарі зареєстрували проєкт закону 7454 для удосконалення захисту волонтерів, які здійснюють діяльність в районах ведення бойових дій:

Зараз волонтери, які допомагають у війні проти росії, в регіонах поза Донецькою та Луганською областями, не можуть отримати статусу особи з інвалідністю. Так само сім’ї загиблих волонтерів не можуть отримати відповідний статус, якщо їх рідні загинули в НЕ в Донецькій чи Луганській областях.

Так відбувається через те, що чинний закон стосується зони проведення АТО і лише випадків, коли інвалідність/загибель настала під час проведення АТО в районах її проведення. Або під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії у Донецькій та Луганській областях, зауважила депутатка.

«Тобто, зараз закон не враховує тих волонтерів України, котрі отримали ушкодження здоров’я або загинули під час війни в інших областях України. Але ж починаючи з 24 лютого в Україні йде широкомасштабна війна!

Також ми подали відповідні поправки до проєкту закону № 7363 щодо підтримки волонтерської діяльності, щоб урівняти у правах волонтерів по всій країні… Маємо зробити все, щоб ВРУ ухвалила ці зміни найближчим часом. У пам’ять тих, хто загинув. Для підтримки тих, хто живе», - зауважила народна обраниця.

Читати такожЮлія Дмитренко: “Коли газовики у середу відрізали наш волонтерський центр від газу - вони ховали очі від сорому”

Схожі новини

Мера Чернігова не пустили закордон: версії та коментарі

Лип 03, 22:42

Вiдео

Чернігівщина та Іль-де-Франс - що спільного?

Лип 03, 19:43

У Чернігові влада пропонує людям, які втратили житло, кімнати у гуртожитках

Лип 03, 17:41

Глиняний Патрон «пішов з молотка»

Лип 03, 16:19

Скільки на Чернігівщині об’єктів зазнали уражень від російської армії?

Лип 03, 13:44

Вiдео

Роботи вистачить усім: мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали

Лип 03, 11:10

Тікаючи з Чернігівщини, росіяни ховали гранати в сухпайках

Лип 03, 09:18

ТОП-переглядів