На відновлення пошкодженої енергетики Чернігівщини підуть роки: чи змінить ситуацію підвищення тарифів на електрику?

25 ТРАВНЯ 2023, 09:34

869

Чернігівське прикордоння продовжує потерпати від ворожих обстрілів. Страждають люди, пошкоджено десятки будинків. Через зруйновані електромережі кілька сіл залишаються без світла. Дістатися туди енергетикам небезпечно.   

"Наразі обстріли тривають. За останній місяць пошкоджено 2 об’єкти енергетики на прикордонні. Там, де мають доступ - робить персонал на лініях. Все роблять, що можна, аби всі були зі світлом. Ті населені пункти, де обстріли, нічого зробити не можна, там люди виїхали, щоб не ризикувати життям", - пояснює Іван Заровний, заступник комерційного директора «Чернігівобленерго».

Після окупації Чернігівщини відновлювати енергетичні об’єкти доведеться ще кілька років, кажуть енергетики за умови, що на це будуть гроші. А коштів обмаль. Обсяги колосальні. Хоча вже за рік чимало чого відремонтувати.   

"Більше 1 тисячі об’єктів енергетики пошкоджено: трансформатори, лінії, опори. Багато було відновлено за рік для запитки населених пунктів", - каже Дмитро Синенко, заступник голови Чернігівської ОВА.

Наразі в Україні триває публічне обговорення щодо можливого зміну тарифів на електроенергію. Відбулося воно і у Чернігові за участі експертів, місцевої влади, нардепів та енергетиків.  

"Зима наближається треба готуватися. Питання не стоїть - скільки коштує. Питання: є чи нема? Якщо ставити пріоритет -  забезпечити наявність електрики. Потім забезпечити доступність електрики", - каже Валентин Гладких, експерт.

За словами експертів, через війну Україна зазнала величезних втрат в енергетиці. На відновлення підуть роки і сотні мільядрів гривень.

"Насправді цифри такі: втрата 44% атомної генерації, 78% - потужності теплової генерації, понад 70% - повітряна генерація, 25% - сонячної. По офіційним даним 44% знищено і пошкоджено мереж", - розповів Олексій Буряченко, виконавчий директор «Асоціації малих громад».

Зміна тарифів на електрику має дещо покращити ситуацію в енергетиці і підготуватися до наступної зими, кажуть народні депутати.

"31 травня закінчується термін старого тарифу, думаю на місяць ще продовжать. Уряд з розумінням відноситься, треба країну готувати до цього", - каже Олег Семінський, народний депутат України.

Остаточне рішення щодо зміни тарифів ще не прийнято. Важливою задачею є захист малозабезпечених верств населення, аби вони найменше відчули на собі зростання тарифів.

"Час Чернігівський" писав про роботу енергетиків:

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів