На Валу у Чернігові висадили символ чернігівських князів

31 БЕРЕЗНЯ 2025, 18:18

1253

Михуля Юрій

Центральна частина Валу претендує потрапити до світової спадщини ЮНЕСКО.

Чернігівський Вал причепурили. Працівники Національного заповідника «Чернігів стародавній", працівники установ, що розташовані в історичній частині міста, а також комунальники прибирали минулорічне листя і прикрашали квітами клумби. Хочуть, аби улюблене місце чернігівців та гостей виглядало гарно і доглянуто.  Крім того, поблизу славнозвісних чернігівських храмів висадили князівський символ – троянди. Невибагливі сорти, які квітнутимуть до пізньої осені.    

Наталія Реброва, директорка НЗ «Чернігів стародавній»

Наталія Реброва, директорка НЗ «Чернігів стародавній»: 

Ми зібралися тут на Валу, щоб зробити його красивим, доглянутим, засвідчити свою любов. Тут з дівчатами саджаємо троянди. Ще восени вирішили і звернулися до пана Сергія. Чому троянда ?  Троянда - символ князівського роду, вона є у Спасі. На шиферних плитах зображена символічна троянда, тому і садимо троянди.

Сергій Дімов,  представник садового центру

Сергій Дімов, представник садового центру:    

На прохання "Чернігова стародавнього" зробили поставку з розсадника у Сербії, поставили троянду Ніна Вейбл. Сорт видатний. Підходить для таких місць, як заповідник. Морозостійкий. Постійне квітування до пізньої осені, невибагливий, гарно обрізається, він безпроблемний. 

Центральна частина Валу наразі претендує потрапити до світової спадщини ЮНЕСКО. А Спасо-Преображенський собор вже внесли до міжнародного переліку культурних цінностей, які перебувають під тимчасовим посиленим захистом.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Досліджував і захищав Чернігівщину: рідні і друзі вшанували пам'ять загиблого науковця

 

Схожі новини

На Чернігівщині на хабарі затримали прокурора: про яку суму йдеться

10 ГРУДНЯ 2025, 17:45

Замість радянського брухту - громада отримала новеньке пожежне авто

10 ГРУДНЯ 2025, 17:11

Дві чернігівські прикордонні громади відзначили як форпости

10 ГРУДНЯ 2025, 16:01

Педагог із Чернігівщини півтора року боронив Україну - поліг напередодні великого свята

10 ГРУДНЯ 2025, 14:52

На Чернігівщині поліцейське авто збило людей: загинула дитина

10 ГРУДНЯ 2025, 13:21

Фото

Громада на Чернігівщині взяла в кредит сміттєвоз

10 ГРУДНЯ 2025, 13:04

Фото

У громаді на Чернігівщині на Алею Героїв додали 11 меморіальних дошок

10 ГРУДНЯ 2025, 12:01

ТОП-переглядів