На Прилуччини засудили підрядника, який привласнив собі 63 тис грн бюджетних грошей

29 ГРУДНЯ 2023, 11:33

868

Прилуцький міськрайонний суд, той самий, який потерпає від надмірної кількості справ і потребує допомоги суддів з інших судів, наприкінці листопада визнав винним директора компанії-підрядника «Фенікс+». Ця фірма у 2019 буквально поклала собі у кишеню 63 тис грн з бюджету ремонту Центру обслуговування населення у Линовицькій громаді.

Що каже слідство

Як йдеться у матеріалах справи, директор, зловживаючи своїм службовим становищем, 27 червня 2019 у актах форми КБ-2в приймання виконаних будівельних робіт № б/н та №2 за червень 2019 та у актах за формою КБ-3 довідки про вартість виконаних робіт і витрат за червень 2019 вказав і засвідчив власною печаткою недостовірні дані про виконання робіт у будівлі.

В графах «Генпідрядник (підрядник)», «Директор» поставив власноручно свої підписи, що підтверджується висновком експерта № 29/8 від 15.09.2020р. та відтиски офіційної печатки ТОВ «Будівельна компанія «Фенікс+». Тим самим засвідчив документи, що містять недостовірну інформацію про обсяги та вартість виконаних робіт по зазначеному обʼєкту капітального будівництва, надавши їм статус офіційних, вказує Єдиний реєстр судових рішень.

Також обвинувачений 17 грудня 2018 року уклав договір підряду з Линовицькою селищною радою на виконання робіт по обʼєкту: "Капітальний ремонт існуючої будівлі по вул. Шевченка,1 з переплануванням приміщення під центр обслуговування населення Линовицької громади" на суму 3,9 млн грн.

Замовник перерахував попередню оплату в сумі 30%, що становить відповідно до договірної ціни 1,2 млн грн (це гроші субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та 3 % співфінансування громади). Також підрядник мав не більше ніж на 3 місяці на виконання договірних робіт.

Експертизи

Згідно висновків судової будівельно-технічної експертизи №30 від 19.06.2020 та №46 від 22.07.2020, складених Чернігівським НДЕКЦ МВС України, обсяги та вартість виконаних будівельних робіт за договором підряду №1 від 17.12.2018 між Линовицькою селищною радою та ТОВ «Будівельна компанія» Фенікс+» по капітальному ремонту існуючої будівлі по вул. Шевченка, 1 з переплануванням приміщення під центр обслуговування населення тергромади на момент проведення експертизи не відповідають обсягам та вартості, визначеними узгодженою проектно-кошторисною документацією.

Вартість робіт, обсяги яких не відповідають обсягам, наведеним в актах приймання виконаних будівельних робіт за червень 2019 становить 63 тис. грн.

Як інформує видання «Слідство. Інфо», також голова Линовицької селищної ради Віталій Нестерко вказав, що фактичне виконання ремонтних робіт припинили у червні 2019-го. У кінці року ТОВ «БК «Фенікс+» поштою відправило акти виконаних на той момент робіт. У результаті з компанією розірвали договір.

Правоохоронці зацікавились цією історією та вручили підозру директору компанії «БК «ФЕНІКС+» Тарасу Пастернаку у скоєнні двох корупційних злочинів. За їх версією, Пастернак отримав 700 тис. грн переплати, щоб купити матеріали для ремонту.

Правоохоронці підрахували, що компанія витратила не весь аванс та завищила вартість виконаних робіт на згадані 62 тис грн.

Після заслуховування усіх сторін справи, Прилуцький міськрайонний суд постановив - директора компанії визнати винуватим і призначити йому покарання - штраф 3400 гривень. Окрім того, посадовцю світить 1 рік позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 2 роки.

Запобіжний захід до набрання чинності вироку в законну силу - не обирали. Строк відбування покарання директору будуть рахувати з моменту його фактичного затримання. 

Також з нього на користь Линовицької селищної ради стягнуть 239 тис грн та на користь держави за проведення експертиз - ще 18 тис. грн.

Позиція підрядника

Директор фірми Пастернак не згоден із висновком експертизи щодо збитків. Вважає, що головний економіст помилився й застосував не вірну будівельну норму, а це вплинуло на підрахунки.

Згідно з інформацією аналітичної системи YouControl, ТОВ «БК «Фенікс+» з’явилась на ринку у 2018. Її заснував Тарас Пастернак, який і керував бізнесом.

Компанія від початку свого існування підписала угод з державними замовниками на 150 млн грн.

"Час Чернігівський" писав про ремонти та будівництва:

Схожі новини

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

Фото

У соціальній пральні на Чернігівщині - нові машинки і сушарки. Хто купив

24 ТРАВНЯ 2024, 15:57

Листоноша з Чернігівщини стала військовою. Її син також служить

24 ТРАВНЯ 2024, 14:45

ТОП-переглядів