Попри всі труднощі із відключенням електроенергії у північному регіоні закінчили першу чергу нового будівництва для замовника з Чернігівщині - компанії-релокейту з Донеччини «Бета-Агро-інвест». Обладнання, монтаж та автоматизація - все від KMZ Industries.
Перша черга включає два силоси діаметром 32 м на 18 ярусів (обсяг кожного становить 19 370 куб м) та транспортне обладнання продуктивністю 175 т/г (дві норії та три ланцюгові скребкові транспортери).
Власник елеватора - Євген Іщенко-Гіллер. У власності у компанії щонайменше 1500 га у вже колишньому Ріпкинському районі (село Малий Листвен). Чернігівщина - кукурудзяний край, тож, саме сюди релокувалася з Донеччини компанія, яка втратила усі свої потужності на окупованих територіях ще у 2014-му, каже пан Іщенко-Гіллер.
Сюди переїхали разом із командою, відбудувалися. Звели з нуля комплекс на 60 000 тонн зберігання. Оскільки виявилося, що сушка коштує практично стільки ж, скільки вирощування культур. У вересні 2022 елеватор «ім. Шевченка» в Чернігівській області запрацював та приймав зерно нового врожаю. На Чернігівщині вдалося засіяти 90% земель компанії, зібраний врожай ранніх культур та соняшника, готуються до кукурудзи.
«В останній тиждень 2021 знімальна команда KMZ Industries їздила до елеватору «ім. Шевченка» компанії Бета-Агро-інвест. Вже у березні ми мали показати цей новий фільм. Проте, як і багато інших планів, ці було скасовано(закреслено) посунулися у часі», - коментують у KMZ.
В Донецькій області компанії вдалося зібрати лише 20% врожаю озимих культур: інші посіви згоріли внаслідок російських бомбардувань, частину не вдалося зібрати через постійні обстріли. Зібрали соняшник – його теж змогли засіяти лише на 20%.
30 співробітників агровиробника захищають країну в лавах ЗСУ.
Також в планах - побудувати біогазовий завод у найближчому майбутньому.
"Час Чернігівський" писав про роботу аграріїв у війну:
- Як живуть і працюють чернігівські аграрії у "червоній зоні"
- Як вродила картопля на Чернігівщині і чому аграрії не поспішають її продавати
- Чернігівські аграрії першими в Україні отримали засоби для зберігання зерна
- Росіяни знищили під Черніговом фермерське господарство, яке будувалося 17 років. Збитків на $700 тис.