Чернігівські аграрії першими в Україні отримали засоби для зберігання зерна

28 ЖОВТНЯ 2022, 12:21

1394

Російський напад завдав колосальних збитків українським аграріям. Одна з найбільш постраждалих – Чернігівщина. Фермери нашої області зробили найбільшу кількість заявок  -143 щодо отримання засобів тимчасового зберігання зерна, так званих рукавів. Через проблеми з логістикою аграріям зараз нема де зберігати зерно.    

"Зараз є велика проблема з вивезенням продукції, нема куди складати. Вирощуємо соняшник гречку кукурузу ріпак сою. У кожну з цих коробок поміщається 200 тон кукурудзи", - каже фермер Андрій Тарасенко.

Чернігівщина стала першим регіоном України, якому передали партію міжнародної допомоги – засоби для зберігання зерна та спецтехніку. Донорами проекту є – Японія, Канада та Австралія.

Збір заявок та розподіл рукавів для зберігання зерна відбувається за координації Чернігівської ОВА.

"Загалом фермери Чернігівщини отримають понад 3 тисячі рукавів місткістю 650 тисяч тон. А також спецтехніку украхїнського виробництва для обслуговування засобів для зберігання.  Ми полануємо отримати 35 тисяч таких рукавів, щоб покрити потребу на 7 млн тон зберігання будуть діяти інші програми і ми закриємо іншу частину зберігання", - каже Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

ООН розуміє величезну роль українських аграріїв для світової продовольчої безпеки, кажуть її представники. Тому й забезпечують наших фермерів необхідним сільгоспобладанням.  

"Сьогодні дуже важливий день ми починає дистрібюцію засобів зберігання зерна за коордтинацією міністарсва агарарної політики. Також це стосується і міжнародного рівня безпеки, оскільки українське зерно іде на країни Африки, Азії та інші", - повідомив П’єр Вотьє, голова офісу продовольчої та сільськогосподарської оранізації ООН.

Міжнародні партнери вже зараз говорять, що готують допомогу українським аграріям на наступний 2023 рік. Насамперед – щодо забезпечення посівним матеріалом.

"Час Чернігівський" знімав відео про фермера: Як 500 корів пережили окупацію? Про відновлення роботи фермерського господарства на Чернігівщині.

Схожі новини

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

Фото

Дмитро Блауш та латвійські волонтери опинились в епіцентрі обстрілу «Іскандером»

26 ЛЮТОГО 2024, 13:32

ТОП-переглядів