Чернігівські аграрії першими в Україні отримали засоби для зберігання зерна

28 ЖОВТНЯ 2022, 12:21

1539

Російський напад завдав колосальних збитків українським аграріям. Одна з найбільш постраждалих – Чернігівщина. Фермери нашої області зробили найбільшу кількість заявок  -143 щодо отримання засобів тимчасового зберігання зерна, так званих рукавів. Через проблеми з логістикою аграріям зараз нема де зберігати зерно.    

"Зараз є велика проблема з вивезенням продукції, нема куди складати. Вирощуємо соняшник гречку кукурузу ріпак сою. У кожну з цих коробок поміщається 200 тон кукурудзи", - каже фермер Андрій Тарасенко.

Чернігівщина стала першим регіоном України, якому передали партію міжнародної допомоги – засоби для зберігання зерна та спецтехніку. Донорами проекту є – Японія, Канада та Австралія.

Збір заявок та розподіл рукавів для зберігання зерна відбувається за координації Чернігівської ОВА.

"Загалом фермери Чернігівщини отримають понад 3 тисячі рукавів місткістю 650 тисяч тон. А також спецтехніку украхїнського виробництва для обслуговування засобів для зберігання.  Ми полануємо отримати 35 тисяч таких рукавів, щоб покрити потребу на 7 млн тон зберігання будуть діяти інші програми і ми закриємо іншу частину зберігання", - каже Маркіян Дмитрасевич, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

ООН розуміє величезну роль українських аграріїв для світової продовольчої безпеки, кажуть її представники. Тому й забезпечують наших фермерів необхідним сільгоспобладанням.  

"Сьогодні дуже важливий день ми починає дистрібюцію засобів зберігання зерна за коордтинацією міністарсва агарарної політики. Також це стосується і міжнародного рівня безпеки, оскільки українське зерно іде на країни Африки, Азії та інші", - повідомив П’єр Вотьє, голова офісу продовольчої та сільськогосподарської оранізації ООН.

Міжнародні партнери вже зараз говорять, що готують допомогу українським аграріям на наступний 2023 рік. Насамперед – щодо забезпечення посівним матеріалом.

"Час Чернігівський" знімав відео про фермера: Як 500 корів пережили окупацію? Про відновлення роботи фермерського господарства на Чернігівщині.

Схожі новини

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

Почім свіжі овочі і крафтові сири на базарі Чернігівщини

24 ЧЕРВНЯ 2024, 10:23

ТОП-переглядів