У Козелецькій громаді розширюється найбільше в Україні підприємство з виробництва хлібобулочних виробів глибокої заморозки - «Bakery Food Investment».
Повідомляється, що до кінця 2024 тут планують запустити додатковий цех, де запрацюють три нових лінії для виробництва напівфабрикатів.
Перший запуск заводу відбувся в червні 2005. За цей період в цехах підприємства провели кілька реконструкцій та переобладнання.
З 2009 завод оснащений трьома сучасними італійськими лініями, дві з яких — автоматичні, що дозволило вдвічі збільшити виробничі потужності і забезпечити стабільно високу якість випічки, інформує Козелецька селищна рада.
На даний час асортимент підприємства налічує близько 60 видів продукції, реалізація якої здійснюється як по Україні, так і на експорт у Туреччину, Молдову, Румунію, США та Бельгію.
Продукція «Bakery Food Investment»
Bakery Food Investment є одним з основних бюджетоутворюючих підприємств місцевої громади. За підсумками роботи в 2023 до бюджету сплатили 2,6 млн грн податків, з них до селищного бюджету - 1,7 млн грн.
За підсумками 2023 обсяги промислового виробництва склали 590 млн грн. Кількість працівників - близько 230 осіб. Своїх співробітників підприємство забезпечує всім необхідним включаючи безоплатні обіди та підвіз до місця роботи. Нині, у звʼязку з розширенням, є вакантні місця для 12 робітників і більше, заявив керівник заводу Артур Курілець.
Також між компанією та селищною радою підписаний меморандум про співпрацю та працевлаштування безробітних, які проживають на території громади або внутрішньо переміщених осіб.
Також у громаді розширюється і виробництво
ТОВ "Дім спецій" та пекарного комплексу «Савин хліб» в с. Савин.
Керівник підприємства Ігор Мусієнко повідомив, що найближчим часом планується запуск ліній по виготовленню майонезу та лавашів.
На території колишнього Козелецького району підприємство з’явилось у 2009. За 4 роки його ввели в експлуатацію, у 2020 запрацював ще один корпус.
Нині на виробництві працює більше 70 людей, з них 35 осіб – це працівники з вищою освітою. Є й кандидати наук, адже діяльність підприємства пов’язана з наукою і дослідженнями. Людей для роботи залучали з різних регіонів України, навчали їх, готували, виводили на відповідний професійний рівень, роблячи висококласними фахівцями харчової галузі. Для зручності працівників також здійснюється підвезення до місця роботи.
Для стабільної роботи на підприємстві встановлені автономні джерела енергії, які дозволяють не бути залежними від системи електричної енергії.
Підприємство може забезпечити хлібом від 20 до 30 тисяч населення, яке проживає в радіусі 30 км. Виробництво сертифіковане за міжнародною системою безпечності управління якістю.
Підприємство - це соціально відповідальний бізнес. Так, з 2019 у компанії діють ігрові кімнати, де малюки навчаються з викладачами у гуртковому форматі, є гуртки для старших дітей. Відкрита аматорська школа мистецтв. Діти вчаться грі на гітарі, фортепіано, співають українських пісень.
"Час Чернігівський" писав про таке: