На Чернігівщині відчутний дефіцит будматеріалів: як допомагають громадам області

19 ЛИПНЯ 2022, 15:56

1119

З Новобілоуської громади приїхали у Чернігів за будівельними матеріалами. Майже всі 22 села громади постраждали від навали рашистів. Пошкоджено школу у Старому Білоусі та сотні будинків.

"Новобілоуська громада складається з 22 сіл і майже кожне постраждало від агресії росії. Ми беремо матеріали для ремонту покрівель, є будинки, які потребують допомоги, шоб перекрити будинки.  отримуємо дошку шалівку брус цвяхи цеглу і займатимемося відновленням на території громади. На сьогодні 52 будинки зруйновано в нуль і більше 270 пошкоджено. Частину вже відновлено людьми, а ще 200 потребують відновлення", - кажеДмитро Федоров, голова громади.

Держава виділила Чернігівщині 135 мільйонів гривень на закупівлю будматеріалів. З них вже надійшло в область понад 30 мільйонів гривень. Найбільш затребувані товари - для ремонту покрівель.

Будматеріали для відновлення вже передано Киїнській, Іванівській громадам та Чернігову.

"На даний час ми отримали проплачені 32 млн. грн. За ці кошти закуповують покрівельні матеріали, скло, цвяхи, все для швидкого відновлення і передаємо матеріали в громади", - розповів Костянтин Мегем, перший заступник начальника Чернігівської ОВА.

Велику допомогу для відбудови Чернігівщини надають і європейські друзі. Днями прийшов вагон з продуктами і будматеріалами з Польщі.

"Сьогодні це вагон з Польщі. Приємно, що польські друзі направляють не тільки продукти харчування, а будматеріали. Допомагає Словаччина, Норвегія, які допомагають у відновленні житла і інфраструктурних об’єктів", - пояснює Юрій Музика, радник начальника Чернігівської ОВА.

Однак з поставками будматеріалів є проблеми. Переважно через дефіцит певних видів товарів в Україні. А також є ускладнення з логістикою з-за кордону.

Читати також: У Чернігові люди самотужки взялися відновлювати оселі в районі Бобровиця та сусідній Новоселівці

Схожі новини

По чім на місцевому ринку Чернігівщини бройлери, качки і курчата

18 КВІТНЯ 2024, 19:23

Група «Прозорість і підзвітність» посилить контроль за закупівлями

18 КВІТНЯ 2024, 18:07

Фото

Чернігівка відкрила кондитерську у Лондоні

18 КВІТНЯ 2024, 17:13

У Ніжині відкриють магазин Епіцентр формату Express

18 КВІТНЯ 2024, 16:13

Носівка у жалобі за загиблою поліціянткою Аліною Миколаєць

18 КВІТНЯ 2024, 15:08

Загинув на плацдармі біля Кринок: рідні просять за петицію щодо звання Героя

18 КВІТНЯ 2024, 14:09

Троє чеченських військовослужбовців дістали поранення під час обстрілу Брянщини

18 КВІТНЯ 2024, 13:51

ТОП-переглядів