На Чернігівщині підприємці продовжують працювати у воєнний час і навіть відкривають бізнес з нуля: пів року економічній платформі «Зроблено в Україні»

29 ЛИПНЯ 2024, 12:48

1538

На Чернігівщині підприємці продовжують працювати у воєнний час і навіть відкривають бізнес з нуля: пів року економічній платформі «Зроблено в Україні»

Фото ілюстративне

Прес-реліз 26 липня минуло шість місяців зі старту Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським.

Маючи на меті підтримку бізнесу та стимулювання попиту на українські товари, програма допомагає підприємцям продовжувати працювати у воєнний час та навіть відкривати бізнес з нуля.

Активно долучилася до впровадження програми і Чернігівщина, де в квітні на базі обласного центру зайнятості запрацював другий у державі регіональний офіс «Зроблено в Україні».

На Чернігівщині підприємці продовжують працювати у воєнний час і навіть відкривають бізнес з нуля: пів року економічній платформі «Зроблено в Україні»

Тут фізичні, юридичні особи та ФОПи отримали вже близько 130 консультацій стосовно ведення бізнесу в умовах воєнного стану, можливостей грантової підтримки, підбору персоналу, підготовки кадрів, оформлення документів, зокрема зі створенням бізнес-плану тощо.

У планах відкрити аналогічні офіси у Ніжинському та Прилуцькому районах. Адже область  – одна з найбільших в Україні, тож є потреба у фізичному наближенні до споживача. 

Загалом, платформа «Зроблено в Україні» охоплює декілька напрямів для різносторонньої підтримки українського підприємництва та вітчизняного виробництва.

І за півроку її діяльності вдалося досягти значних успіхів у розвитку та допомозі бізнесу Чернігівщини.

Наприклад, за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» у поточному році укладено договорів на понад 2,5 мільярдів гривень.

Також 145 кредитів на 199 мільйонів гривень мешканці Чернігівщини отримали за програмою доступного кредитування житла «єОселя». До реалізації програми в області залучено 3 державні банки: АТ КБ Приватбанк, АТ Ощадбанк та АБ Укргазбанк.

Чотири підприємства області отримали 25% компенсацій вартості закупленої сільгосптехніки та обладнання українського виробництва на загальну суму 366,7 тисяч гривень.

Стосовно грантів:

  • на переробне підприємство: 16 позитивних рішень (74,4 мільйонів гривень грантових коштів);
  • для ветеранів та членів їхніх сімей: гранти отримали 5 переможців на загальну суму 2,2 мільйонів гривень. Завдяки цьому створюється  10 робочих місць. Зокрема, серед бізнес-ідей – розширення виробництва з очистки води, відкриття кав’ярні, автомайстерні по діагностиці та ремонту електронних систем легкових автомобілів, студії лазерної епіляції;
  • на власну справу: 89 жителів області отримали загалом 21,4 мільйонів гривень, що дозволить створити 192 нових робочих місця. Серед цікавих проєктів – надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, центр дитячого розвитку, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня, танцювальний центр тощо.

Ще однією важливою складовою «Зроблено в Україні» є індустріальні парки.

Задля комфортних умови ведення бізнесу та залучення інвесторів триває робота над створенням у Корюківському районі індустріального парку «Менський». Здійснюються заходи щодо залучення керуючої компанії.

Можливість організації індустріальних парків також опрацьовується в Новобілоуській, Корюківській,  Сосницькій, Іванівській громадах. В останній вже ухвалене відповідне рішення.

Також потенційним ініціаторам створення індустріальних парків постійно надається інформаційна та консультативна підтримка: вибір потенційних локації, допомога у формуванні плану організаційних заходів зі створення, реєстрації та розробки Концепції індустріальних парків тощо.

Джерело: Чернігівська ОВА, пресреліз, автор Юрій Михуля

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Про головне

Епопея з 19 школою завершилась, нагорода від Президента, команда з ампфутболу: дайджест новин тижня

30 ЧЕРВНЯ 2025, 20:26

60 млн грн держсубвенції на модернізацію харчоблоків: які школи Чернігівщини отримають кошти

30 ЧЕРВНЯ 2025, 17:32

25-річна жінка народила дівчинку по дорозі до пологового

30 ЧЕРВНЯ 2025, 16:31

Лісівників із Сумщини можуть перемістити на Чернігівщину

30 ЧЕРВНЯ 2025, 15:21

П'яні за кермом: у Чернігові сталося дві ДТП протягом години

30 ЧЕРВНЯ 2025, 13:48

Військовий аналітик: «Дуже зарано сурмити про "повну зупинку" російського наступу на Сумському напрямку»

30 ЧЕРВНЯ 2025, 13:40

На сході країни загинув 31-річний захисник із прикордонної громади Чернігівщини

30 ЧЕРВНЯ 2025, 12:14

ТОП-переглядів