На Чернігівщині до місцевої пожежної команди долучилась 35-річна жінка

14 КВІТНЯ 2024, 10:06

1285

35-річна Вероніка Ворона із пожежної команди у Холмах, Чернігівщина

35-річна Вероніка Ворона із пожежної команди у Холмах

У Холминській громаді до команди рятувальників долучилась 35-річна Вероніка Ворона. Коли люди дізналися, що в селищній раді погодили її кандидатуру, відреагували по-різному.

— Не вдавалося знайти чоловіків на цю вакансію, — так заступник холминського селищного голови Олег Василенко пояснює, чому досить тривалий час не була укомплектована місцева пожежна команда. Можливо, вогнеборці й досі працювали б учотирьох, якби не 35-річна Вероніка Ворона, завдяки якій вони не лише подолали кадровий дефіцит, а й стали єдиною (принаймні на Корюківщині) командою, у складі якої є представниця прекрасної половини людства.

— Хлопці давно запрошували, бо знали, що я - хороша водійка. І бойова жінка, - усміхається Вероніка, розказуючи, як стала рятувальницею.

Коли у Холмах дізналися, що в селищній раді погодили її кандидатуру, відреагували по-різному. Одні казали, що вона молодець, інші – що добре кермувати машиною – це одна справа, а працювати на ліквідації пожежі – інша. Проте від 23 листопада 2023 року, коли Вероніка влаштувалась на роботу, минуло 5 місяців, а вона і не думає звільнятись.

Тож тепер Вероніка має право кермувати не лише мотоциклами та легковиками, а й вантажними автомобілями, у тому числі і з причепами.

— Можливо, настане час, займуся вантажними автоперевезеннями. Щоб, як мріялося в дитинстві, — дорога, фура і я за кермом.

А поки що вона опановує професію пожежника. Адже на роботі Вероніка не тільки водійка — виконує все те, що й колеги: при гасінні пожежі прокладає рукавні лінії, встановлює розгалуження, підносить до них напірні пожежні рукави тощо. Техніку ремонтує теж разом з усіма.

— Не прикидаєтеся слабкою, щоб чоловіки пожаліли, взяли на себе важчу роботу?

— Вони й без цього жаліють. Та, коли виїжджаємо за тривогою, нікому ніяких знижок. Працюємо на повну.

— Що вже довелося гасити?

— Літню кухню, господарські будівлі, суху траву. Добре, що в нас не багатоповерхівки — це полегшує роботу. Погано, що чергуємо по одному: сама людина на виклик не поїде — доводиться чекати напарника — втрачається дорогоцінний час.

Що вогонь може розгулятися за лічені хвилини, Вероніка знає з власного досвіду: торік від буржуйки спалахнула їхня дровітня. Якби вчасно не прибули рятувальники, могли б згоріти і сарай, і будинок. Тому на виклики завжди мчить на всіх парах.

Робота в неї — доба через три. Чого не встигає закінчити вдома по господарству, дороблюють чоловік і дочки. Старша — 15-річна Діана — дев’ятикласниця. Мамина права рука. Готувати також добре вміє. Молодшій — Даніелі — 9. Вона в третьому класі. І теж не росте білоручкою.

— У мене було нелегке життя. Усього довелося добиватися своїми силами. Було непросто, але це зробило мене сильною. Хочу, щоб і дівчатка не пасували перед труднощами.

— Олексій не ревнує до чоловіків колег?

— Із цим немає проблем. У нас усе на довірі. Інакше навіщо тоді було створювати сім’ю?

— Про що Ваші нинішні мрії?

— Здати на категорію D — щоб мати право кермувати автобусами. Зараз багато чоловіків на війні. Хто їх замінить, як не жінки?

Джерело: ГАРТ, авторка Марія ІСАЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: У головного рятувальника Чернігова новий зам - з Бахмута

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів