На Чернігівщині - динаміка росту зарплат одна з кращих в Україні

Вер 09, 14:48

1206

На Чернігівщині - динаміка росту зарплат одна з кращих в Україні

Фото ua.depositphotos.com

Війна та її реалії, безумовно, впливають на стан вітчизняної економіки. За останні півроку суттєво знизилися практично усі показники, які відповідають за динаміку і поступ вперед - дохідність, виробництво, відкриття нових ФОПів, і, звісно, зарплати.

Маркетинговий та рекрутинговий портал GRC зробив аналіз ринку праці зі зрізом по регіонах. Як не дивно, хоч у Чернігівщині і не найвищі по Україні зарплати, проте тут з‘явилася висока і стала динаміка. А от раніше такий потужний регіон з високими зарплатами як Харків - просів чи не найбільше в Україні.

Найбільша позитивна динаміка середніх заробітних плат за місяць спостерігається також у Житомирській області, Полтавській, Чернігівській та Волинській областях. Щоправда, рівень окладів, які в середньому пропонуть тут роботодавці, не надто високий:

  • Житомирська область – 15 900 грн (+34,7%)
  • Полтавська область – 15 600 грн (+33,3%)
  • Чернігівська область – 15 700 грн (+29,8%)
  • Волинська область – 14 000 грн (+14,8)

Для прикладу, у серпні у Києві зарплати впали майже на 3%.

Серед регіонів, в яких за місяць відбулося зниження середніх заробітних плат, вже зазначений Харків з негативним показником динаміки -41,1%, пише GRC. Найнижча середня зарплата в серпні тут – 10 600 грн. Якщо у липні роботодавці Харківщини готові були платити своїм працівникам в середньому 18 000 грн, то в серпні ця сума на 41,1% менша та становить 10 600 грн.

Столиця наприкінці літа утримала лідерство за розміром середньої заробітної плати. Київські роботодавці в середньому пропонують 28 700 грн щомісячного заробітку. Місяцем раніше столична медіанна зарплата складала 29 500 грн, тобто у серпні відбулося її зниження на 2,7%.

Цікавим є той факт, що столична середня зарплата зараз не набагато вища від зарплат у інших містах лідерах за рівнем середніх окладів.

У більшій частині регіонів України середні зарплати не лише утрималися від зниження, а й показали позитивну динаміку збільшення. Зокрема, на 43,5% збільшилася середня зарплата у Дніпропетровській області. Якщо у липні тут пропонували в середньому 16 100 грн щомісячної компенсації, то у серпні середня зарплата у відкритих вакансіях становить 23 100 грн.

Протягом трьох місяців триває підвищення середньої заробітної плати, яку пропонують роботодавці у відкритих вакансіях у Одеській області. За останній місяць відбулося збільшення на 14,7% - з 22 500 грн у липні до 25 800 грн у серпні.

Попри доволі хорошу динаміку із росту зарплат, у самій Чернігівщині можуть запропонувати доволі обмежений перелік вакансій. Як констатують автори дослідження, наш регіон - у переліку тих, хто пропонує найменшу кількість заявок на роботу. Мало того, стан справ у нас майже не змінився порівняно із періодом до 24 лютого.

«Стосовно інших регіонів з переліку областей з найменшою кількістю вакансій, то частки вакансій Рівненької, Чернігівської, Кіровоградської, Миколаївської областей, порівнюючи з довоєнним періодом майже не змінилися», - пишуть у GRC.

Час Чернігівський повідомляв про те, як почувається ринок землі в Україні та на Чернігівщині: Скільки на Чернігівщині купили та продали землі з 24 лютого?

Схожі новини

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: лікар і доброволець Богдан Максименко про Битву за Київ

Бер 27, 21:32

Бандери замість Матросова: у Бахмачі хочуть переназвати майже 40 вулиць

Бер 27, 18:05

Фото

У Чернігові нагородили нацгвардійців - до свята Дня Нацгвардії

Бер 27, 15:23

На Чернігівщині у приміщеннях органів влади відновлюють роботу Пункти Незламності

Бер 27, 15:16

Чернігівка виграла у лотерею-стирачку майже 80 тис грн

Бер 27, 14:15

Фото

Як Німеччина допомагає Чернігівщині: Посол Анка Фельдгузен побувала у громадах

Бер 27, 13:19

У Ніжині горіла котельня

Бер 27, 12:10

ТОП-переглядів