На ЧАЕС розказали, як рік тому росіяни пробували зривати прапори України - палили зі зброї

04 КВІТНЯ 2023, 07:42

1015

На ЧАЕС розказали, як рік тому росіяни пробували зривати прапори України - палили зі зброї

Той самий прапор

Рік тому, 2 квітня 2022 на ЧАЕС урочисто підняли Державний прапор України, інформує сторінка Держагентства України з управління зоною відчуження. Однак, мало хто знає, скільки всього ховається за цим повідомленням.

Виявляється, певну героїчну місію на станції виконували навіть прапори.

У Чорнобилі поруч з телекомунікаційним центром підприємства є мобільна вишка, а на ній прапор.

«Рік тому, під час окупації, він був для росіян неабияким тригером. Лізти вгору окупанти не наважувались, періодично  стріляли по ньому з автоматів та промазували. Так й майорив він над Чорнобилем. Побачити його на вишці можна й зараз», - коментують у Держагентстві.

Другий прапор в День єднання -16 лютого 2022  підняли на найвищій точці Загоризонтної радіолокаційної станції "Дуга", Чорнобиль-2. Його теж росіяни не змогли зняти.

Два державних прапори під час перебування російських військових були у Прип'яті, один поруч з радянським гербом на 16-поверхівці, другий -  на Колесі огляду. До речі, вони збереглись й до сьогоднішнього дня.

На початку окупації російські військові зірвали прапор з флагштока поруч з адміністративно-побутовим  корпусом №1. Аби врятувати стяг, працівники переховували його протягом 36 днів. Пізніше його передали до Національного музею "Чорнобиль".

Як коментують у музеї:

«Переданий працівниками ЧАЕС прапор зайняв гідне місце в експозиції, присвяченій темі ядерного тероризму. Дякуємо за співпрацю!».

2 квітня 2022 на проммайданчику Чорнобильської АЕС знову замайорів прапор України та пролунав Гімн. 3 квітня українські військові підняли прапор у Чорнобильській зоні. Підрозділи українського десанту взяли під контроль ділянку кордону України й білорусі поблизу Прип’яті на Київщині.

Що цікаво, попри той факт, що чимало російських військових внаслідок тривалого перебування на радіаційно забрудненій території під час захоплення ЧАЕС отримали серйозні опромінення, в самій рф з наступного року упразднять зону відчуження.

Постановою уряду рф передбачається виключити зону відчуження після аварії на Чорнобильській АЕС із території росії у 2024. У новому переліку відсутні чотири села Брянської області, які знаходились на забруднених землях, інформує державне агітпроп-агентство ТАСС.

Також з 25 до 11 скорочена і кількість населених пунктів на території Брянської області, які перебувають у зоні відселення.

У коментарях під новиною місцеві жителі розкритикували дане рішення.

"Час Чернігівський" писав як на річницю повномасштабної війни у Чернігові підняли український стяг

Схожі новини

Євлаш розказав, що робиться для того, щоб захистити небо над Черніговом так, «як в Ізраїлі»

03 ТРАВНЯ 2024, 17:09

Стратегії для швидкого збільшення кількості підписників в Instagram

03 ТРАВНЯ 2024, 16:49

Секрети бабусиної паски: як готувалися до Великодня господині з Чернігівщини

03 ТРАВНЯ 2024, 16:03

Був політиком - став дронарем: ексмер Чернігова носить піксель

03 ТРАВНЯ 2024, 15:07

СБУ встановила дані росіянина, який стріляв у мирних жителів Чернігівщини

03 ТРАВНЯ 2024, 14:16

Браконьєрські сітки рибалок з Чернігівщини стали маскувальними і поїхали на фронт

03 ТРАВНЯ 2024, 13:51

Фото

У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю

03 ТРАВНЯ 2024, 12:45

ТОП-переглядів