На ЧАЕС розказали, як рік тому росіяни пробували зривати прапори України - палили зі зброї

04 КВІТНЯ 2023, 07:42

903

На ЧАЕС розказали, як рік тому росіяни пробували зривати прапори України - палили зі зброї

Той самий прапор

Рік тому, 2 квітня 2022 на ЧАЕС урочисто підняли Державний прапор України, інформує сторінка Держагентства України з управління зоною відчуження. Однак, мало хто знає, скільки всього ховається за цим повідомленням.

Виявляється, певну героїчну місію на станції виконували навіть прапори.

У Чорнобилі поруч з телекомунікаційним центром підприємства є мобільна вишка, а на ній прапор.

«Рік тому, під час окупації, він був для росіян неабияким тригером. Лізти вгору окупанти не наважувались, періодично  стріляли по ньому з автоматів та промазували. Так й майорив він над Чорнобилем. Побачити його на вишці можна й зараз», - коментують у Держагентстві.

Другий прапор в День єднання -16 лютого 2022  підняли на найвищій точці Загоризонтної радіолокаційної станції "Дуга", Чорнобиль-2. Його теж росіяни не змогли зняти.

Два державних прапори під час перебування російських військових були у Прип'яті, один поруч з радянським гербом на 16-поверхівці, другий -  на Колесі огляду. До речі, вони збереглись й до сьогоднішнього дня.

На початку окупації російські військові зірвали прапор з флагштока поруч з адміністративно-побутовим  корпусом №1. Аби врятувати стяг, працівники переховували його протягом 36 днів. Пізніше його передали до Національного музею "Чорнобиль".

Як коментують у музеї:

«Переданий працівниками ЧАЕС прапор зайняв гідне місце в експозиції, присвяченій темі ядерного тероризму. Дякуємо за співпрацю!».

2 квітня 2022 на проммайданчику Чорнобильської АЕС знову замайорів прапор України та пролунав Гімн. 3 квітня українські військові підняли прапор у Чорнобильській зоні. Підрозділи українського десанту взяли під контроль ділянку кордону України й білорусі поблизу Прип’яті на Київщині.

Що цікаво, попри той факт, що чимало російських військових внаслідок тривалого перебування на радіаційно забрудненій території під час захоплення ЧАЕС отримали серйозні опромінення, в самій рф з наступного року упразднять зону відчуження.

Постановою уряду рф передбачається виключити зону відчуження після аварії на Чорнобильській АЕС із території росії у 2024. У новому переліку відсутні чотири села Брянської області, які знаходились на забруднених землях, інформує державне агітпроп-агентство ТАСС.

Також з 25 до 11 скорочена і кількість населених пунктів на території Брянської області, які перебувають у зоні відселення.

У коментарях під новиною місцеві жителі розкритикували дане рішення.

"Час Чернігівський" писав як на річницю повномасштабної війни у Чернігові підняли український стяг

Схожі новини

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

ТОП-переглядів