Міська влада каже будем із теплом: Чернігівську ТЕЦ ремонтуватимуть до холодів

Чер 28, 15:02

757

Міська влада каже будем із теплом: Чернігівську ТЕЦ ремонтуватимуть до холодів

Фото: Чернігівська міська рада

Тепло у квартирах абонентів ТЕЦ цього опалювального сезону буде. Щоб забезпечити проходження осінньо-зимового періоду, необхідно виконати значні обсяги робіт, які в декілька десятків разів є більшими, ніж у минулі роки, а також потребують сотень мільйонів гривень. За оцінками експертів, на відновлення ТЕЦ потрібно близько 803 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської міської ради.

" Містяни повинні бути з теплом і вони з ним будуть, а також із гарячою водою. Я вибачаюсь за те, що так трапилося, що в літній час ми не можемо забезпечити теплу воду, самі розумієте, є руйнації і фінансові складнощі також. Тому вибачте за незручності", — прокоментував ситуацію заступник Чернігівського міського голови Віктор Геращенко. 

Нагадаємо, що російські військові обстрілювали Чернігівську ТЕЦ з перших днів повномасштабного вторгнення. Потужності цього майнового комплексу систематично піддавалися мінометним та ракетним обстрілам. Як наслідок  — зруйновано головний трансформатор, який забезпечує подачу електроенергії у місто, пошкоджено обладнання для подачі вугілля, обладнання хімічного та турбінного цехів, відділу зв'язку та диспетчеризації, котельного і цеху теплових та підземних комунікацій. 

Перші 100 млн грн на відновлення ТЕЦ скоро мають надійти від уряду.

" ... Кабінет Міністрів проголосував за виділення цих грошей на відновлення трансформатора, повністю електричної частини для того, щоб  можна було працювати і над виробництвом електроенергії і теплової", — каже Віктор Геращенко.

Крім того, тривають роботи з перевірки внутрішньобудинкових мереж у всіх 598 багатоповерхівках, які обслуговує Чернігівська ТЕЦ. 

Паралельно з підготовкою потужностей ТЕЦ, тепломереж, теплопунктів та внутрішньобудинкових систем до опалювального сезону розпочато процедуру розірвання договору оренди з фірмою “ТЕХНОВА” і повернення комплексу в управління міста. Ці процеси не впливають один на одного і не завадять тепловикам підготуватися  до холодного періоду. 

Внаслідок відсутності вугілля на ТЕЦ і можливості його постачання через воєнні дії на території України, теплогенеруюче підприємство цього сезону працюватиме, використовуючи природний газ. 

За словами Віктора Геращенка, у перспективі поряд з ТЕЦ планується будівництво блоку, що працюватиме на альтернативному виді палива. А також —  сміттєпереробного заводу, який повинен буде готувати RDF-паливо, що теж можна буде спалювати в цьому котлі. 

Читати також: Зима близько: як Чернігівщина готується до найскладнішого опалювального сезону

Схожі новини

Герой невидимого фронту або як ріпкинець Микола Джола в окупації молоко возив людям

Сер 07, 19:58

Не можна звикнути до загибелі колег: водій Чернігівобленерго про роботу під ворожими обстрілами

Сер 07, 17:51

Найвродливіший полісмен України вже не вільний

Сер 07, 15:56

Як живе Любецька громада нині?

Сер 07, 13:11

Бельгійське абатство пожертвувало €10 тис на відновлення шкіл Чернігова

Сер 07, 12:48

Вiдео

До вчительки з Чернігова прийшли її учні розбирати завали розбомбленого будинку

Сер 07, 11:36

Менська лікарня — з новим УЗД-апаратом вартістю майже мільйон гривень

Сер 07, 10:26

ТОП-переглядів