Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Вер 21, 18:43

2210

Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Після пожежі

З перебинтованими ногами і пошкодженою правою рукою в Носівській міській лікарні лежить 59-річний Михайло ХАРЧЕНКО з села Козари (це Носівька громада). У нього постраждало десять відсотків тіла, опіки третього ступеня (III ступінь — шкіра пошкоджується глибоко. Іноді страждає підшкірна клітковина. Опік супроводжується некрозом (відмиранням) тканин, тому рана може мати темний і навіть чорний колір).

— Я тут з 4 вересня. Роблять уколи, перев’язки. Болить, буває, пухирі вискакують. Медики кажуть, місяць треба, аби все залікувати. У мене ноги до колін спереду дуже обгоріли і руки, — розповідає телефоном Михайло Васильович. — Живу сам. Розлучений. Останнім часом працював водієм і в охороні. Городу біля хати сім соток. Скосив бур’ян. Викопав картоплю. І надумав спалити висохле зілля. Склав у купу — невелика вийшла — підпалив. Було тихо, ніде й листочок не шелесне. І раптом дмухнув вітер, полум’я як закрутило по городу. Злякався, що вогонь може піти на хату, на чужі обійстя, усюди ж сушина. Кинувся гасити, орудував вилами, ногами. Добре, що люди викликали пожежну машину. А мене забрала швидка допомога. Доки я в лікарні, сусіди наглядають за двором. А тут дочка провідує.

— Пересадку шкіри доведеться робити?

— Слава Богу, мовчать, отож, певно, ні.

— Пацієнт отримує антибіотики, йому ставлять крапельниці, проводять необхідну терапію, знеболення, накладають мазеві пов’язки. Він уже потихеньку ходить, — розповідає 48-річний Руслан ШУЛЬГА, лікар УЗД та за сумісництвом хірург стаціонару Носівської міської лікарні. — Лікування триватиме три тижні. Подивимось, наскільки глибокі опіки, як швидко заживають. Якщо буде потреба у пластиці, направимо до обласної лікарні. Наразі порівняно з тим, як привезли, стан хворого значно поліпшився.

* * *

Так було, як розповів про пожежу Харченко, чи трохи не так, згрібав він зілля в купу чи просто підпалив, та можна сказати, дядьку пощастило, що лишився живий. 87-річний Василь Самсоненко з Анисова Чернігівського району помер від опіків у лікарні. У Пархимові Остерської громади обпеклася дачниця, 60-річна Людмила Добровольська,  40 відсотків тіла. Нині за її життя борються лікарі опікового відділення обласної лікарні.

Глибокі опіки дуже болісні, лікуються довго, погано заживають, і на все життя від них лишаються рубці. Знаю, бо сама пережила таку травму.  Не паліть бур’ян, бо можете згоріти. Лікування дороге та ще й штраф можуть виписати — від 3060 до 6120 гривень. Краще вже нехай та купка гниє.

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав як люди на Чернігівщині палять траву та травмуються:

Схожі новини

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

Росіяни обстріляли прикордонну громаду Чернігівщини із мінометів - поранені двоє людей

Гру 02, 15:01

ТОП-переглядів