Мертві птахи на вулицях Чернігова: що сталося і чи є можливість цьому запобігти? Коментар екологів

10 СІЧНЯ 2023, 06:23

1799

Мертві птахи на вулицях Чернігова: що сталося і чи є можливість цьому запобігти? Коментар екологів

Живий

Чернігівці - люди співчутливі, надто, коли мова йде про фауну, ще й скрутних обставинах. Цими вихідними у соцмережах став вірусним допис (майже 1300 репостів) чернігівської зооволонтерки Тіни Литвиненко про те, що під час зимового періоду міські пернаті - омелюхи (свірістелі) наїлися ягід (можливо, горобини). Як наслідок - отримали важку інтоксикацію, і попадали на землю. Дехто з них не вижив.

- Омелюхи, які при похолоданні накинулись на ягоди, переїли і попадали від інтоксикації. І все б добре, якби не їх вразливість у цей період "відключки". 14 пташок мертві, - пише у соцмережах Тіна.

У чому причина - будуть з’ясовувати. Тіна Литвиненко зауважила, що буде робити розтин загиблих птахів, аби спробувати встановити причину загибелі.  

- Зламані клюви, лапи, розриви внутрішніх органів - це те, що видно одразу. Тобто, не від падіння і не хижаки. Просто роздавили. Це сталося зранку, до того, як їх побачила пані Ольга і повідомила. Дякую всім за участь і допомогу у зборі птахів, інформуванні, переживанні. Всім цим людям низький уклін, - написала дівчина.  

Згодом, ситуацію уточнили. З‘явилися свідки, які бачили, що напередодні група птахів вдарилася у скляну зупинку.

- Ну і додатково, здається, на декого з них наступили. Характер травм доволі схожий з такою версією подій. Ще сьогодні телефонувала дівчина щодо чотирьох омелюхів в іншому районі міста. Втім, там птахи замерзли, бо забрали їх не одразу після виявлення, - уточнює чернігівка.

Фото Ольги Неділько, якраз з мікрорайону Бойова

Також є і живий омелюх. Той, що не зміг злетіти із зграєю, поки волонтери працювали на місці. Ще двох не змогли зняти з дерева, вони перелітають, тож повинні оклигати самостійно. Зараз по місту літають зграї омелюхів з інтоксикацією. Ймовірніше, десь ще падатимуть.

- Тому, велике прохання - якщо десь побачите на землі омелюхів - забирайте одразу! Якщо хтось не може їх вдома перетримати - я всіх прийму,  не хвилюйтеся. Пишіть, а краще - телефонуйте, бо в інтернет можу не заглядати. 0931372038, - попрохала аудиторію Тіна Литвиненко.

Також дівчина розповіла і про наслідки інтоксикації для пернатих. Добу потому, а омелюх, що вижив досі не здатний літати, має задуху, важке дихання.

Очільник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Сергій Жук прокоментував допис у соцмережах:

- Тіна є інспектором екологічної інспекції, тож вона розбереться в ситуації. Але так буває. Птахи хміліють від того, що ягоди, якими вони харчуються, бродять. Якби був постійний мороз, то цього б не було. Тож тут проблема більш глобальна. Глобальне потепління, парникові гази, шкідливі викиди і т. ін. Але це окрема і дуже велика тема.

Стосовно факту і причин загибелі птахів - екологи вважають, що тут потрібна ретельна перевірка.

Сергій Жук зауважує:

- Це площина поліції. Це ж треба розслідувати, шукати свідків, камери, відеореєстратори, ну повноцінно розслідувати.

"Час Чернігівський" писав про загрози екології:

Схожі новини

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

Чим обробляти дерево якщо брунька вже зелена

14 КВІТНЯ 2024, 14:16

ТОП-переглядів