Має спростувати написане: блогер у суді не зміг відповісти за свої слова

02 СІЧНЯ 2024, 10:05

3999

Завершився суд у справі захисту честі, гідності та ділової репутації. Андрій Подорван позивався до Олег Серика, блогера із Киїнської сільської громади, який звинуватив його у вчиненні злочину – крадіжці бусу у волонтерів. Втім у суді блогер дав задню: каже, пост не писав, обставини памʼятає погано, а сторінці у Фейсбуці може і не його.

Між тим, і самі волонтери, і Андрій Подорван неодноразово розповідали про цю історію. За кошти благодійників було куплено мікроавтобус – саме такий, який вибрали самі волонтери. Авто і донині використовується обласною федерацією кікбоксингу.

"Надійшла пропозиція перерахувати кошти від благодійників. Ми довго шукали – куди. Звернулись із цією пропозицією до Андрія Подорвана, він відгукнувся", - каже Віктор Кузьменко.

Волонтери, для яких придбали бус

"За вказані кошти благодійників був куплений ось цей автобус", - пояснює волонтер Роман Власенко, - Він нам надав реквізити свого фонду, на який було перераховано кошти, з якого були виділені ці кошти. Дякуючи Андрію ми придбали автобус, який після деокупації виконував багато різних завдань по волонтерській діяльності, розвозив продукти харчування.

Придбання бусу підтверджують і документи організації «Разом до громадянського суспільства» за 2022 рік.

Вже під час суду першої інстанції Серик заперечував, що писав пост. 

Андрій Подорван: "Ви писали цей пост?"

Олег Серик: "Ні»

Також Серик скаржився на погану памʼять, а його адвокат наголошував, що сторінка Серика у Фейсбуці (де десятки відео із самим Сериком), можливо, взагалі йому не належить.

"Ми говоримо про те - і це позиція відповідача - що він не здійснював даної публікації. Але крім цього, ми зазначаємо, що в цій публікації, хто б її не здійснював, містяться оціночні судження. Тому позов не може бути задоволений", - розповів адвокат Серика Олексій Кінебас.

Олексій Кінебас, адвокат блогера-брехуна Олега Серіка

Олексій Кінебас

В апеляційному суді Серик не такий сміливий як у ФБ. Після суду коментувати поширену ним інформацію відмовився.

«Я хотів, але мені адвокат сказав не коментувати. Тому переносимо», - каже Олег Серик.

Чернігівський апеляційний суд прийняв рішення: інформація про нібито крадіжку грошей недостовірна. Тож Олег Серик має спростувати її на своїй сторінці у ФБ.

"Апеляційну скаргу Подорвана Андрія задовольнити частково. Визнати недостовірною, а також такою, що порушує його честь, гідність та ділову репутацію інформацію, яку поширив 23 січня 2023 року на своїй сторінці у ФБ Олег Серик. Зобовʼязати Серика спростувати інформацію на своїй стоірнці у ФБ", - оголосила рішення головуюча суддя.

"Я просто хочу справедливості. Якщо я цього не робив, і це не правда, і сам Серик не памʼятає, не знає, не писав цей пост. Чому б йому як чоловіку не визнати - так, помилився. Мені не треба від нього моральної компенсації. Я хочу щоб люди почули правду. І вони її почують, оскільки суд зобовʼязав його спростувати поширену проти мене недостовірну інформацію", - каже Андрій Подорван.

Андрій Подорван

Сподіваємось, ця справа стане уроком для тих, хто постійно поширює брехню та фейки у Фейсбуці.

"Час Чернігівський" писав про фейки, які поширюють у мережах: 

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів