На чернігівську журналістку ворог здійснив інформаційну атаку: що відомо

06 ВЕРЕСНЯ 2023, 11:12

2675

Ірина Синельник

На чернігівську журналістку, яка працює у відомому інформагентстві УНІАН, днями ворог здійснив інформаційну атаку. Рашисти створили фейковий сайт агентства, де розміщували скандальні проросійські статті, авторство яких приписали чернігівці. Ірина навіть і не здогадувалася про це, але фейкові матеріали з’явилися у соцмережах, та ще й як реклама.

"Я дізналася про це наприкінці серпня. Про те, що під моїм ім’ям з’явилися фейки на УНІАН, мені написали з проекту «По той бік новин», який займається спростуванням фейків. Це не перший випадок. Інші медіа також зазнавали атак. Щодо УНІАН - це стосувалося мене і воно викликало злість. Я розумію, що це інформаційна війна агресора проти України в цілому", - каже Ірина Синельник, журналістка.

Фейковий сайт і статті були створені дуже професійно, каже Ірина. Ймовірно, ворожа пропаганда готувала цю атаку ретельно, продумуючи всі дрібниці.

"Коли починалася агресія, ми всі були свідками як тексти українською були непрофесійно перекладені гугл перекладачем. Але у моєму випадку тексти - грамотні, і врахована стилістика. Це може бути штучний інтелект, а може людина, яка переглянула мої публікації і знайшла підходи", - пояснює журналістка.

Ірина звернулася до СБУ. Фейкові статті і сайт в Україні заблоковано. Однак інформаційна війна триває. А тому усім українцям треба бути пильними, особливо у соцмережах. І довіряти тільки перевіреним джерелам інформації, а не російським фейкам і вкидам, які спрямовані на розкол суспільства.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині виростили квіти для перемоги ЗСУ

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:03

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

ТОП-переглядів