Мав бронь на роботі, але обрав поле бою: рідні просять підписати петицію про присвоєння звання Героя загиблому бійцю

20 ГРУДНЯ 2023, 13:19

3019

Мав бронь на роботі, але обрав поле бою: рідні просять підписати петицію про присвоєння звання Героя загиблому бійцю

Олександр Михайленко

33-річний Олександр Михайленко пішов захищати свій дім і повернувся «на щиті». В Корюківці вважають, що загиблий воїн заслуговує звання «Герой України».

Рідні та друзі Олександра Михайленка просять долучитися до підписання петиції про присвоєння йому почесного звання «Герой України» (посмертно).

Олександр народився 11 червня 1990 року в Корюківці. Після закінчення місцевої школи навчався в Київському енергетичному коледжі, а згодом і в Національному університеті харчових технологій, де 2013 року здобув вищу освіту як спеціаліст з електричних систем.

З 2015 по 2016-й проходив строкову військову службу в Збройних Силах України. Працювати за фахом розпочинав на підприємствах у столиці, потім у Корюківському РЕМ, обслуговував вежі мобільних операторів по всій Україні. Останнім місцем роботи було комунальне підприємство Корюківської міської ради «Благоустрій», де Олександр Михайленко трудився інженером-електриком.

«Саша у перший же день повномасштабної війни добровольцем пішов захищати країну попри те, що на роботі йому надали бронь. 24 лютого 2022 року, коли вже все почалося, він зранку поїхав велосипедом на роботу. Побачивши, що формуються автобуси біля «військкомату», загнав велосипед у гараж і долучився до своїх земляків. Його телефон спочатку був поза зоною досяжності, а потім він сам подзвонив нам. Перші місяці разом з побратимами обороняв Чернігів», - розповідають його сестра Наталія та брат Сергій.

Олександр Михайленко проходив військову службу в одному з підрозділів військової частини А1815, був гранатометником стрілецького відділення. Часто телефонував рідним, але про службу не розповідав. Ніколи ні на що не жалівся, по відеозв’язку завжди був усміхненим, веселим.

Чоловік був багатогранною особистістю – любив танці, подорожі, книги і навіть перебуваючи в лавах ЗСУ, активно здобував нові знання, проходив різні курси, зокрема, на оператора дронів, і пропонував застосовувати на практиці своє технологічне бачення в різних ситуаціях.

Олександр мріяв добудувати власний будинок і одружитися.

«Попри те, що був далеко від дому, хотів, аби роботи на будівництві не припинялися, просив шукати спеціалістів, щоб скоріше звести свій дім. Планував одружитися, створити сім’ю. Під час відпустки в Корюківці друзі познайомили Сашка з місцевою дівчиною, зародилося кохання, якому так і не судилося відбутися.», - розказують рідні.

Олександр Михайленко загинув 2 жовтня 2023 року, під час виконання бойового поблизу населеного пункту Старомайорське Волноваського району Донецької області. Воїн повенувся додому назавжди, «на щиті».

"Час Чернігівський" писав про петицїі: 

Схожі новини

Обстріляли три громади: ситуація на Чернігівщині на ранок 25 травня

25 ТРАВНЯ 2024, 08:23

У громаді на Чернігівщині повідомили про смерть бійця ЗСУ

25 ТРАВНЯ 2024, 05:25

Підозра секретарю Ніжинської міськради: що відомо?

24 ТРАВНЯ 2024, 21:27

«Жити в селі стає нестерпно»: жителі прикордоння Чернігівщини

24 ТРАВНЯ 2024, 19:17

Вiдео

«Хто достойний жити, так ці хлопці, але їх вже нема», - у чернігівській школі вшанували пам'ять випускників-героїв

24 ТРАВНЯ 2024, 18:15

Маленька свічка - велика біда: на Ічнянщині зайнялися житлові будинки

24 ТРАВНЯ 2024, 17:11

Фото

У соціальній пральні на Чернігівщині - нові машинки і сушарки. Хто купив

24 ТРАВНЯ 2024, 15:57

ТОП-переглядів