Чернігівські аграрії розраховують зберегти врожай у… рукавах

Сер 20, 15:25

759

Чернігівські аграрії розраховують зберегти врожай у… рукавах

Фото із відкритих джерел

Повільний темп експорту і забиті врожаєм елеватори змушують вітчизняних аграріїв шукати альтернативу звичним місцям зберігання. Тимчасовим, але все ж таки.

Мова йде про полімерні рукави, в яких зернові можуть зберігатися до 17-18 місяців. Як повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький перші партії таких матеріалів наша країна отримала ще в липні.

«У нас є підтвердження від міжнародних партнерів про додаткове ввезення великих мішків, які вміщують по 200 тонн, та обладнання для закладки та розвантаження. Приблизно додатково на 10-15 млн тонн зерна», – сказав він.

Тарас Висоцький

За прогнозами МінАПК, цього року очікується урожай на рівні 52 млн т зернових і приблизно до 13-15 млн т олійних культур. І, зважаючи на низькі темпи експорту попри частково розблоковані порти, потужностей працюючих елеваторів явно не вистачить, аби зберегти усе збіжжя.

Як працюють ці рукави на практиці? Чернігівські аграрії розповідають:

«Ми використовуємо полімерні рукави з 2012. Найбільше зерна зберігали таким способом у 2018 - понад 76 тис т у 443 мішках. За ці роки встигли перепробувати рукави майже всіх виробників, що представлені на ринку України, усі вони більш-менш однакової якості», - цитує  заступника директора з питань зберігання та доробки зерна ПП «Агропрогрес» (Носівський кластер ІМК) Ігоря Войтка сторінка Працюй в ІМК.

Ігор Войтко

Одне з основних питань при використанні полімерних рукавів - знайти відповідний майданчик для їх розміщення: рівний, розчищений, в ідеалі - подалі від насаджень, щоб не падали гілки.

«Ми використовуємо мішки довжиною по 60 і 90 метрів. Між ними має бути відстань, щоб могла під’їхати пакувальна й розпакувальна техніка — це потрібно враховувати, обраховуючи площу. Рукави одноразові: при вивантаженні їх розкривають – і все, на наступний врожай купують нові. Зерно полімерні рукави зберігають непогано – загалом так само, як і склади підлогового зберігання. Маємо навіть позитивний досвід зберігання зерна із підвищеними показниками вологості, одразу з поля», - акцентує експерт.

У попередні роки на підприємстві ІМК у полімерних рукавах зерно зберігали кілька місяців: з осені до кінця березня. Але цього року через війну і неможливість відвантаження термін продовжили.

«Закладаємо в рукави зерно з базовими показниками якості. В основному, це кукурудза. У мішки зерно завантажуємо уже на майданчику за допомогою перевантажувача. Узимку зі зберіганням особливих проблем немає: все підмерзає, за рахунок чого здебільшого немає надміру вологи. Звичайно, треба стежити, щоб мішки ніде не прорвалися і щоб на майданчику не було гризунів та інших шкідників. Але якість зерна при такому зберіганні не страждає. Цього ж року побачимо, як полімерні рукави показують себе при тривалішому зберіганні. Поки все нормально», - розповів фахівець.

Сам він впевнений: врожай таки вдасться вберегти. Нині це ще і питання продовольчої безпеки держави.

Читати такожВрожай 2022: у Чернігівській області посіяли на 15% менше, ніж у 2021-му

Схожі новини

На Чернігівщині найближчим часом відновлять зо три десятки зруйнованих дорожніх споруд

Жов 04, 12:50

Хто навчив Патрона бути… Патроном?

Жов 04, 11:38

Пряма мова

Віктор Ніколюк розповів які трофеї вдалося захопити у росіян під час оборони Чернігова

Жов 04, 09:15

Чернігівські швачки шили форму військовим тоді, коли у 2 км від виробництва йшов танковий бій

Жов 04, 08:28

Як Срібнянська громада та волонтери допомагають захисникам

Жов 03, 23:17

Фото

У Чернігові благодійний фонд відремонтує майже 500 будинків

Жов 03, 18:03

Вiдео

Ляшко виклав відео з власною військовою присягою

Жов 03, 16:57

ТОП-переглядів