Коваль із Чернігівщини створив унікальний ніж з уламків ракети

30 ЛИПНЯ 2025, 13:30

11137

Василенко Соломія

Ніж від коваля Дениса Мостовича

Ніж від коваля Дениса Мостовича

У власній ветеранській майстерні Денис Мостович із Корюківки створив унікальний виріб. Йдеться про ніж, виготовлений із дамаської сталі, створеної з уламків ракети Х101. Руків'я - з гільзи. Автор стверджує, що це перший такий виріб в Україні та світі. 

"Перший в Україні!

Так як я взагалі не знайшов ніякої інформації на просторах інтернету про дамаск з уламків ракет чи снарядів, можу сміливо заявити, що цей ніж є першим в світі в своєму виконанні))

Дуже цікавий проект, цікавий експеримент і цікаве замовлення)) а в загальному .... В загальному даний виріб має в собі пряме відношення до війни, яку нам принесла росія. Підтекст цієї роботи заключаєтбся в наступному:

Зброя ворога, якою б вона не була і що б собою не являла, буде вдосконалена, загартована і готова до використання в зворотньому напрямку", - каже коваль Денис Мостович

Також він уточнив, що матеріал - це уламок збитої ракети х101 + 12хн3а. 

коваль Денис Мостович

Денис Мостович

До слова, дамаск відомий своїм унікальним візерунком на лезі (хвилясті чи водянисті лінії), високою міцністю, гостротою та гнучкістю. Це здебільшого художня, колекційна сталь, яку часто використовують для ножів, мечів і декоративної зброї.

Цю сталь у своїй роботі використовує і Денис. Він відомий коваль з Корюківки, ветеран війни, який розвиває власну справу. За допомогою друзів отримав ветеранський грант. На перший транш купив важливі для роботи прилади.

Його історію можна почитати тут: Коваль з Корюківки і ветеран війни Денис Мостович показав свою оновлену майстерню

"Час Чернігівський" писав про таке: 23-річний ветеран проходить стажування у ветеранській майстерні

Схожі новини

Зникла чотири дні тому: на Чернігівщині розшукують 17-річну дівчину. ФОТО

17 БЕРЕЗНЯ 2026, 19:09

Незвичні букети роблять у магазині біля траси: із алкоголем, цукерками, шкарпетками

17 БЕРЕЗНЯ 2026, 18:27

Прем’єрка відзначила тепловика з Чернігова

17 БЕРЕЗНЯ 2026, 17:15

Бахмут, поранення і нова робота: ветеран лагодить сільгосптехніку

17 БЕРЕЗНЯ 2026, 16:46

Двоє депутатів обласної ради вирішили скласти повноваження, але не вийшло

17 БЕРЕЗНЯ 2026, 15:29

«Війну не можна залишати дітям у спадок»: історія прикордонника з Чернігівщини, який загинув на Донеччині

17 БЕРЕЗНЯ 2026, 14:09

Інтерв’ю

Чотири роки політики казали, що дороги не на часі. Тепер на часі, але вже пізно. Що із цим робити? Інтервʼю з керівником «Автостради»

17 БЕРЕЗНЯ 2026, 13:24

ТОП-переглядів