Корюківці з менянами кожної суботи їздять розбирати зруйновані будинки

Жов 31, 12:59

2602

Три місяці жителі Корюківки кожної суботи о п’ятій ранку приїжджають у Чернігів, аби допомогти розібрати завали в найбільш постраждалих мікрорайонах.

— Перша поїздка була 23 липня, — розповідає Сергій Корнаухов, представник корюківської спілки воїнів-учасників АТО.

— Я вже «списаний атошник», — сміється. — Добровільно мобілізованим був у 2014 році. Отримав контузію. Зараз працюю столяром на підприємстві «Слав Про Вуд». Треба наближатися до перемоги. Тому і вирішили допомагати тим, хто постраждав.

Сергій Корнаухов

В інтернеті познайомився із Сашком Тимошенком (депутат Чернігівської міської ради). Він дав номер Андрія Галюги (співзасновник громадської організації «Бо Можемо!»). Андрій каже, куди і до кого їхати. Розбираємо завали в Новоселівці та мікрорайоні Бобровиця. Кожна поїздка — новий об’єкт. Стараємося всю роботу виконати за день. Поки не починає темніти на вулиці. Бригада в нас 20-25, інколи і 30 чоловік. Наша група — колишні атовці та їхні родичі.

Раніше були всі корюківські. Зараз долучилася Мена. Там трохи менше людей. У нашій команді є всі професії: столяри, вчителі, медики, електрики. Є безробітні.

— Хто допомагає з транспортом?

— Шукаємо самі. Зазвичай, це наші, місцеві перевізники. Пальне на цю справу виділяє Корюківська міська рада. 

У кожного з власників будинків своя історія. Але у всіх один фінал — через рашиків житло зруйноване. Мені хочеться швидше навести лад, аби можна було починати відбудовувати. І люди забули це, як страшний сон.

— Хто керує, що куди складати, викидати?

— Власники. Вони завжди працюють з нами і командують, що треба викинути, що куди поскладати. З собою беремо змінний одяг і перекус. Але нас завжди хазяї пригощають їжею. Хтось бутербродами. А хтось навіть і гарячого приготує. Також місцеві волонтери приносять каву-чай, пиріжки.

— Дружина не сварить? У вихідний же треба домашні справи робити.

— А вона разом зі мною допо- магає. Тамара працює в лікарні. Не кожні вихідні виходить, інколи субота попадає в її зміну.

— Допомагати розбирати завали і я їжджу, — додав Ратан Ахмедов, голова Корюківської громади. — Тричі їздив із робітниками «Корюківка ліс», двічі із «Фанера Чернігів», це підприємство допомагає і матеріалами. Працівники освіти і навіть старшокласники їздять з батьками. З ними їздив раз. Як мінімум, із Корюківки йде два автобуси. Підприємства самі шукають транспорт, чим і як доїхати. У відділі освіти є свої автобуси. Декілька десятків об’єктів корюківці точно розібрали.

"Час Чернігівський" розповідав історію вчительки, якій допомагають із будинком: До вчительки з Чернігова прийшли її учні розбирати завали розбомбленого будинку.

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів