Книга про Чернігів, написана під обстрілами під час оборони міста

Чер 30, 11:06

2274

28 червня біля Будинку книги в Чернігові відбулась презентація новенької книги знаного військового історика Михайла Жирохова. Це вже не перша його робота: пан Михайло видавав книги про локальні війни на просторах колишнього СРСР, у тому числі - про війну українсько-російську.

"Я до цього видавав комплект книжок по історії АТО, самого першого періоду. Зараз - це продовження однієї великої війни",  - каже Михайло Жирохов, військовий історик.

Автор весь час Битви за Чернігів перебував у місті, мав змогу сам спостерігати за бойовими діями та писати, так би мовити, з коліс. До того ж, це вже друга війна в його житті.

"Я це розглядав як свою наукову діяльність. Тим паче, що для мене це був другий досвід, друга війна, яку я бачив. І зробив певні висновки з літа 2014 і почав збирати інформацію з першого дня",  - каже Михайло Жирохов.

Незадовго до повномасштабного російського вторгнення Михайло Жирохов, як військовий експерт, говорив, що йти на Чернігів для росіян безґлуздо. Зараз, каже, думку не змінив.

"Я досі стверджую, що брати Чернігів військової необхідності не було. Він не має такого стратегічного значення як Київ чи деякі інші міста, тому що фактично - це стратегічний глухий кут. Те, що зробили наші військові, командування - було несподівано. І це була несподіванка для росіян теж".

Книга видана за власний кошт. Зараз Михайло Жирохов планує видати книгу про Битву за Київ, але і над темою оборони Чернігова працюватиме далі.

Читати також: "Відчув біль в ногах, кликав друга, але він лише стогнав", - історія чернігівця, який  дивом вижив під час обстрілу

Схожі новини

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

У Чорнобилі у фокусі знову рисі. Але тепер рідкісні дитинчата

Гру 04, 15:19

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: переселенець з Криму, який боронить Україну

Гру 04, 14:11

Били по людях із артилерії: у якому стані поранені через російський обстріл Олександрівки

Гру 04, 12:50

Фото

Генерал Віктор Ніколюк показав «головну ялинку країни»

Гру 04, 11:55

Північний кордон: український спецназ успішно діє на території ворога

Гру 04, 10:58

ТОП-переглядів