Кияни купують дрова на Чернігівщині?

25 ВЕРЕСНЯ 2022, 13:48

1398

Кияни купують дрова на Чернігівщині?

Фото ілюстративне

Складометр рубаних дубових дров бобровицькі заготівельники продають по півтори тисячі за складометр. У «ЗІЛ» влазить 10 складометрів. Сосну продають по тисячі.

За машину акації рубаної в Прилуках просять вісім з половиною тисяч гривень, з доставкою. У машині приблизно вісім складометрів.

У Малій Дівиці, що на Прилуччині, клен метровий, 10 складометрів, продають по дев’ять тисяч гривень. Рубані — 11. Акацію віддають по 12 тисяч гривень, теж за 10 складометрів. Рубана акація — 14.

У Володьковій Дівиці, що в Ніжинському районі, пропонують рубані з доставкою — дуб, ясен, навіть дуб червоний — по 11 тисяч гривень. Чурбаки і пилянці цих же порід — по 10 тисяч гривень. Метрові — по дев’ять тисяч гривень за складометр. Береза, клен, вільха, сосна — 7,5. Ясен, осика — сім тисяч.

Заготівельники кажуть, люди більше цікавляться твердими породами, а забирають, що є. Бо чекати треба від тижня до двох-трьох. Невже на Чернігівщині, у лісовому краї, дефіцит з дровами? Заготівельники, які виписують кругляки в лісництві, а потім уже пиляють і перепродують населенню, пояснюють: лісництва виписують у першу чергу киянам. А вже потім нашим, місцевим.

— Київ — мегаполіс, і є така версія, що якась частина може виїхати зимувати до батьків, на дачі. Можуть цікавитися кияни за 30-40 кілометрів від Київської області. Але, щоб купувати дрова на Чернігівщині масово, такого не чув, — заперечує Андрій Аніщенко, начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

— Чому ж тоді людям доводиться чекати по три тижні, місяцю?

— Попит на дрова, у порівнянні з минулим роком, виріс у півтора рази. Є працівники, які виїхали за кордон або пішли захищати країну. Робочих рук менше. Хороша деревина йде на дошку, а все інше — на дрова. У першу чергу наше завдання — забезпечити дровами місцеве населення та військових. Лінія кордону в нас немаленька. Військовим теж треба зимувати: грітися, їжу готувати. Але дров у нас вистачить на зиму точно всім.

Джерело: "Віснич Ч" від 15 вересня, авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

Схожі новини

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

Фото

Духовна деокупація: ПЦУ розширює географію на північне прикордоння Чернігівщини

25 ЧЕРВНЯ 2024, 11:32

ТОП-переглядів