Катерина Козороз народила сина вагою 5170 грамів. Кесарів розтин робили у козелецькій лікарні

08 ЖОВТНЯ 2023, 15:19

4993

Катерина Козороз народила сина вагою 5170 грамів. Кесарів розтин робили у козелецькій лікарні

Давид Романенко у свій день народження

Катерина Козороз народила сина Давида вагою 5170 грамів. Кесарів розтин робила Наталія Семешко, гінекологиня козелецької лікарні.

«Наркоз був спинальний. Я все відчувала. Шторка перед грудьми стояла»

21 вересня Катерина КОЗОРОЗ у козелецькій лікарні народила богатиря вагою 5170 грамів. Козака назвали Давидом. Довелося робити кесарів розтин. Оперувала Наталія Семешко, гінекологиня, заступниця медичного директора Козелецької лікарні інтенсивного лікування.   

Операція була плановою. У лікарню 32-річна мати приїхала заздалегідь із села  Шевченкове Броварського району. З Броварівщини часто приїздять народжувати в Козелець, ще з того часу, як років 10 тому в Броварах ремонтували пологове.

22 вересня породілля ще втомлена.

— Трошки важко, трошки болить усе, але, в принципі, нормально, — ділиться. — Годую груддю. Молоко після кесаревого не пропало. Наркоз був спинальний. Я все відчувала, була присутня, можна сказати, на операції. Шторка перед грудьми стояла.

Синочка показали відразу. А от до грудей приклала пізніше. Його забрали, мене зашивали.

— Хлопчик народився гарний, відразу закричав, — згадує Наталія Семешко. — За шкалою Апгара* дев’ять балів з 10.

— Це моя третя дитина, третя вагітність, — продовжує Катерина Козороз. — Проходила нормально, але важко було, бо дуже великий живіт.

— Хто шнурки  зав’язував?

— То тато, то старший синочок. Йому вісім років. Середній нашій дитині два з половиною. Домашню роботу сама робила  — посуд мила, готувала.

— Ще плануєте діток?

— В принципі, ні, — усміхається Наталія. — А там, як Бог дасть.

«На вагу плоду впливає спадкова схильність, а не те, скільки їсть мама»

— П’ятикілограмовий плід — це другий випадок у моїй практиці, — каже Наталія Семешко. — У нас великих діток, до речі, не так і мало. Чотири кілограми — взагалі часто.

— Що треба робити, щоб плід усе-таки не був дуже великий?

— Ви знаєте, особливо нічого й не зробиш. Є така думка, що не потрібно їсти солодкого, борошняного. Цим жіночка свою вагу підвищує, а на дитятко це практично не впливає. Є інші моменти, які впливають, — це спадковість, схильність. Акселерація (прискорення темпів розвитку дітей), можливо, впливає.

Вага плоду збільшується поступово, від вагітності до вагітності. Якщо третя вагітність — це плід 5170 грамів, то друга, попередня, був менший — 4880, а перша — ще менший.

— Якщо плід чотири чи п’ять кілограмів, завжди показаний кесарів розтин?

— Ні.

— А якщо попередній був кесарів розтин?

— Раніше забороняли, бо це додаткові ризики. Зараз народжують природнім шляхом і після кесаревого, якщо з моменту його проведення минуло повних два роки і якщо дозволяє рубець на матці. На УЗД оцінюється рубець — якої він товщини, який його стан.  Якщо все нормально, то пускаємо в пологи. Але лікарю треба бути дуже уважним, постійно контролювати ситуацію, щоб не пропустити, не дай Боже, початкового розриву матки.

Цікаво знати

Шкалу  Апгар для оцінки  здоров’я новонародженої дитини придумала американка Вірджинія Апгар, анестезіологиня. На першій та п’ятій хвилині життя в дитини визначаються п’ять показників: серцебиття, дихання, колір шкіри, рефлекси, тонус м’язів. Кожен з критеріїв оцінюється в балах: від 0 до двох. Результат оцінки знаходиться в діапазоні від 0 до 10.

Авторка: Тамара КРАВЧЕНКО. Фото з сайту козелецької лікарні

"Час Чернігівський" писав про народження дітей: 

Схожі новини

«Посилка із Сирії» обійшлася у обійшлася в 175 тис грн

27 КВІТНЯ 2024, 13:17

На Чернігівщині 26 квітня поховали загиблого на Донеччині бійця

27 КВІТНЯ 2024, 11:04

На Чернігівщині закривають школу-інтернат

27 КВІТНЯ 2024, 09:07

За добу ворог посилив обстріли прикордоння Чернігівщини

27 КВІТНЯ 2024, 08:32

Фото

Захищав Маріуполь: на Чернігівщині поховали бійця, якого ідентифікували за ДНК-експертизою

27 КВІТНЯ 2024, 07:50

Вiдео

«Плита висіла над головами і могла кожну хвилину впасти», - рятувальник Артем Лисенко про порятунок людей після ракетного удару

26 КВІТНЯ 2024, 20:11

«Тільки вперед і ні кроку назад!» – девіз загиблого захисника, йдеться у петиції про присвоєння звання Героя

26 КВІТНЯ 2024, 19:38

ТОП-переглядів